En 19 år gammel norsk kvinne har anmeldt en voldtekt på havnen i Aalborg i Danmark nyttårsaften.
19-åringen ble funnet delvis avkledd i havnen i Aalborg sentrum. Klokken 2.55 anmeldte hun voldtekten. Kvinnen er sendt til rettsmedisinsk undersøkelse, mens politiet leter etter gjerningsmannen.
Ifølge fvn.no kommer den 19 år gamle kvinnen fra Vest-Agder. Hun har forklart for politiet at hun møtte en fyr i Jomfru Ane gade i Aalborg sentrum.
- Hun har lett etter et sted å lade sin mobiltelefon, og har fått kontakt med en mann som hun oppfattet kunne hjelpe, sier politikommisjonær Henrik Beck i Nordjyllands politi til avisa.
De to skal ha endt opp ved havnen i Aalborg, der hun skal ha blitt voldtatt. 19-åringens kjæreste skal ha kommet til åstedet like etter den anmeldte voldtekten.
Nordjyllands politi opplyser at de har kalt inn hundepatruljer fra flere byer for å hjelpe til med å finne gjerningsmannen, men at de mandag ettermiddag ikke hadde anholdt noen.
Politiet jobber nå med å gå gjennom videoovervåkning fra Jomfru Ane gade.
- Ingen kan komme inn eller ut av gaten uten å bli filmet. Så vi har en del video vi skal se i saken, sier Beck.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger