En solstorm er ventet å treffe jordas magnetfelt onsdag 3. august.
Det er forskere ved The National Oceanic and Atmospheric Administration's Space Weather Prediction Center (SWPC) som melder dette, skriver SpaceWeather.com
Det er ukjent akkurat når naturfenomenet vil inntreffe.

- Største noensinne
Små hull
Vitenskapsnettstedet Live Science skriver at solstormen skyldes «små hull» i solas atmosfære.
Fenomenet inntreffer i den mest aktive fasen av solas elleve år lange syklus.
Ifølge Store norske leksikon, består solstormer av elektrisk ladede partikler fra sola.
Kraftige solstormer kan resultere i betydelige skader på navigasjonssystemer, kraftnett og satelitter.
Heldigvis kan Forskerne fra SWPC melde om at det er liten sannsynlighet for at onsdagens solstorm vil påvirke oss i særlig grad.
I verste fall vil stormen kunne forårsake mindre svingninger i strømnettet og forstyrre satellittsignaler, for eksempel ved bruk av GPS.

Mystisk funn forbløffer forskere
Spår toppunkt i 2025
Astronomer har i over 200 år vært klare at solaktiviten går i sykluser. Men det er først nylig det ble oppdaget at aktiviteten vil øke jevnt og trutt de neste åra.
Skal vi tro forskernes prognoser, vil aktivitetsnivået nå et toppunkt i 2025, før det synker igjen.
Ifølge The Economic Times har NASA advart om at den økte forekomsten vil føre til flere negative konsekvenser. Dette vil hovedsakelig dreie seg om systemer som styrer telekommunikasjonen.