Over 3000 mennesker er så langt bekreftet omkommet i jordskjelvet som rystet Tyrkia og Syria, melder NTB.
Antall omkomne er ventet å stige, skriver avisa.
Ifølge tyrkiske myndigheter har 1762 personer mistet livet i Tyrkia. Over 11 000 personer skal i tillegg være skadd.
Det kraftige jordskjelvet rammet natt til mandag, med en styrke på 7,8. Skjelvet rammet hardest sørøst i Tyrkia og nordvest i Syria, men det kunne kjennes så langt unna som i Kairo, over 1.000 kilometer unna.
Skjelvets episenter skal ha vært nær byen Gaziantep, sør i Tyrkia. I tida etter har det vært flere etterskjelv og det rapporteres om store skader.
Klokken 11.30 melder Reuters om nye kraftige etterskjelv. European-Mediterranean Seismological Centre oppgir at etterskjelvet er målt til en styrkegrad på 7,7.
Merket du jordskjelvet? Har du video, bilder eller tips? Send til Dagbladet her.
Tyrkias president Erdogan er rystet etter katastrofen.
- Jordskjelvet er den største katastrofen siden 1939, sier Erdogen ifølge Reuters.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger