(Dagbladet): - Skatt, innvandring og samferdsel er fortsatt Frps hovedsaker. Men vi vet at skolepolitikk og barnehagesatsing har stor betydning for partivalget for henholdsvis 78 prosent og 67 prosent av velgerne. Dersom skole blir et hovedtema i valgkampen neste år, og vi er for dårlige og mangler troverdighet på feltet, kommer vi til å tape valget, sier leder av utdanningskomiteen på Stortinget (Frp), Roy Steffensen, til Dagbladet.
Vil bli skoleparti
For første gang skal landsmøtet til Frp ha en egen bolk om skolepolitikk. For første gang leder Frp utdanningskomiteen på Stortinget, og i de to siste landstyretalene sine har partileder Siv Jensen snakket om yrkesfagene og om sterkere innsats mot mobbing. I intervjuet med Dagbladet onsdag sa Jensen at Frp skal bredde ut politikken og vise sin politikk på flere områder, som miljø og skole.
- 670 000 elever går i skolen, fra første klasse til tiende klasse, og det er ca. 300 000 barn i barnehagen. Da snakker du om en million barn som har foreldre som er opptatt av hvordan ungene deres har det i hverdagen. Det er en ganske stor velgermasse. Velgerundersøkelser viser at skole - og barnehagepolitikk har stor betydning for partivalg, særlig ved lokalvalg.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger