Gisseltakeren skal være skadd etter at politiet fredag avfyrte en rekke skudd mot bussen. De to passasjerene, en mann og en politikvinne, skal ikke ha komme til skade, opplyser tysk politi.
Den toetasjes bussen ble kapret ved titiden lokal tid, ifølge tyske medier. Det skal ha vært 20 passasjerer om bord på bussen, men kapreren skal ha latt de fleste, også sjåføren, gå av.
Et skudd skal ha blitt avfyrt, men ingen skal være skadet, opplyser politiet.
Bussen ble kapret like etter at Commerz-bankens filial i Steglitz-distriktet ble ranet.
- En eller flere ranere kom inn og forlangte penger. De skadet ingen, sier en talsmann for banken.
Politiet omringet busset da den stanset i Schöneberg-distriktet vest i byen, etter å ha kjørt rundt i byen i en time. De kunne ikke umiddelbart si nøyaktig hvor mange kaprere eller passasjerer som var om bord, men hevder at vitner har hørt skudd fra bussen.
- Gisseltakeren eller takerne er bevæpnet og passasjerenes liv er i fare, sa en talskvinne for politiet.
(NTB)