(Dagbladet.no): Først trodde et øyenvitne at det var en hund som hadde slitt seg og løp rundt i gatene i sentrum av Linköping lørdag kveld. Forundringen var derfor stor da det viste seg at det var et rådyr som hadde forvillet seg inn til byen lørdag kveld.
Først løp det over torget før det fortsatte inn i byens lysløype, Ågatan, før ferden endte på en uteservering, skriver Expressen.se.
Lagt i bakken
På uteserveringen ble rådyret lagt i bakken av to menn. En av dem var vakt på uteserveringen, og han ringte politiet.
- Vi ville bare holde det i ro så det ikke skulle skade seg selv eller andre. Jeg tenkte at politiet kunne få det ut i skogen slik at det ikke skulle løpe rundt i byen, sier Johan til Expressen.
Begynte å blø
Vitner på stedet sier at de to ikke skadet rådyret, men det begynte å blø etter å ha bitt seg i tungen.
- Det var i sjokk og hadde det tydeligvis vondt, sier øyenvitne Petter Mild.
Politiet kom til stedet og tok hånd om rådyret, som senere ble avlivet.
- Det har blitt vanligere at rådyr lever nærmere tettsteder og løper inn til stedene, sier Göran Söderström til Expressen.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger