Resultatbørs 2

Fotball, håndball, skøyter, volleyball

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

NORSK FOTBALL
Treningskamp i Fredrikstad:
Moss - Molde 2-4
(2-3). T: 204. Moss: Hans Erik Ramberg (25), Hasse Almquist (40). Molde: Andreas Lund (20, 14), Jo Tessem (10), Ole Bjørn Sundgot (82). Dommer: Jon E. Skjervold, Fet.

INTERNASJONAL FOTBALL
Internasjonal turnering i Kypros:

Kypros - Finland 2-1 (e.o) (1-1).

HÅNDBALL
1. divisjon, menn:

Fram - Urædd 34-28.

SKØYTER
Startliste VM på Hamar, parsammensetting 1. dag:
Menn: 500 m:

1) Frank Dittrich, Tyskland - Vadim Sajutin, Russland, 2) Eskil Ervik, Norge - Marnix ten Kortenaar, Østerrike, 3) Kjell Storelid, Norge - Dominique Gravel, Canada, 4) Bart Veldkamp, Belgia - Keji Shirahata, Japan, 5) Steven Elm, Canada - Takahiro Nozaki, Japan, 6) Mamoru Ishioka, Japan - Dustin Molicki, Canada, 7) Maurizio De Monte, Italia - Dimitrij Sjepel, Russland, 8) Stefano Donagrandi, Italia - Derek Parra, USA, 9) Kevin Marshall, Canada - Martin Hersman, Nederland, 10) Christian Breuer, Tyskland - Hiroyuki Noake, Japan, 11) Ådne Søndrål, Norge - Rintje Ritsma, Nederland, 12) KC Boutiette, USA - Roberto Sighel, Italia.

5000 m: 1) Shirahata - Donagrandi, 2) Gravel - Ishioka, 3) Parra - De Monte, 4) Søndrål - Marshall, 5) Kortenaar - Breuer, 6) Molicki - Hersman, 7) Boutiette - Noake, 8) Nozaki - Sjepel, 9) Ervik - Elm, 10) Sighel - Storelid, 11) Sajutin - Ritsma, 12) Dittrich - Veldkamp.

Kvinner: 500 m:

1) Ljudmila Prokasjeva, Kazakhstan - Renate Groenewold, Nederland, 2) Nami Nemoto, Japan - Kristina Groves, Canada, 3) Sarah Shapiro, USA - Ulrike Adeberg, Tyskland, 4) Nicole Slot, Canada - Catherine Raney, USA, Gunda Stirnemann, Tyskland - Cindy Overland, Canada, 6) Chiharu Nozaki, Japan - Barbara de Loor, Nederland, 7) Emese Dörfler-Antal, Østerrike - Jennifer Rodriguez, USA, 8) Daniela Anschütz, Tyskland - Eriko Seo, Japan, 9) Maki Tabata, Japan - Emese Hunyady, Østerrike, 10) Varvara Barysjeva, Russland - Tonny de Jong, Nederland, 11) Claudia Pechstein, Tyskland - Anna Saveljeva, Russland, 12) Anette Tønsberg, Norge - Annamarie Thomas, Nederland.

3000 m: 1) Saveljeva - Raney, 2) Slot - Dörfler-Antal, 3) Prokasjeva - Shapiro, 4) Tønsberg - Nozaki, 5) Hunyadi - Overland, 6) Anschütz - seo, 7) Groves - Nemoto, 8) Adeberg - Barysjeva, 9) Pechstein - de Jong, 10) de Loor - Stirnemann, 11) Rodriguez - Groenewold, 12) Thomas - Tabata.

VOLLEYBALL
NM menn, kvartfinale:

Kristiansund - Askim 3-2 (8-15, 15-12, 9-15, 15-7, 18-16).