Resultatbørs

Langrenn, alpint, seiling, ishockey

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

LANGRENN
Verdenscup i Nove Mesto, Tsjekkia:
Kvinner, 15 km fri teknikk:

1) Kristina Smigun, Estland 42.41,5, 2) Stefania Belmondo, Italia 42.57,6, 3) Nina Gavriljuk, Russland 43.03,4, 4) Anfisa Reztsova, Russland 43.23,9, 5) Svetlana Nagejkina, Russland 43.26,1, 6) Brigitte Albrecht, Sveits 43.29,2, 7) Julia Tsjepalova 43.33,4, 8) Elin Nilsen, Norge 43.33,7. Øvrige norske: 14) Bente Martinsen 44.24,2, 27) Maj Helen Sorkmo 46.15,6, 37) Rønnaug Schei 46.49,8, 41) Guri Knotten 47.11,6, 45) Anita Olsen 47.38,9.

Verdenscupen (8 av 12):
1) Martinsen 512,
2) Neumannova 432, 3) Smigun 375, 4) Gavriljuk 371, 5) Belmondo 346 Øvrige norske: 12) Nilsen 165, 14) Anita Moen 159, 21) Sorkmo 76, 31) Knotten 42, 32) Tina Bay 39, 35) Hilde Glomsaas 29.

Nasjonscupen:

1) Russland 2327, 2) Norge 2101, 3) Italia 1162.

Menn, 30 km fri teknikk:

1) Mikhail Botvinov, Østerrike 1.19.10,5, 2) Bjørn Dæhlie, Norge 1.19.11,8, 3) Per Elofsson, Sverige 1.19.23,0, 4) Aleksej Prokurorov, Russland 1.20.15,8, 5) Niklas Jonsson, Sverige 1.20.17,7, 6) Matthias Fredriksson, Sverige 1.20.24,8, 7) Jari Isometsä, Finland 1.20.48,7, 8) Anders Bergström, Sverige 1.20.56,0, 9) Tor Arne Hetland, Norge 1.21.13,4. Øvrige norske: 13) Kristen Skjeldal 1.21.37,6, 15) Espen Bjervig 1.22.19,1, 18) Ole Einar Bjørndalen 1.22.39,7, 22) Frode Jermstad 1.23.08,4, 30) Frode Andresen 1.23.46,3.

Verdenscupen (8 av 12):
1) Dæhlie 560,
2) Fredriksson 388, 3) Botvinov 336, 4) Elofsson 327, 5) Bjervig 296. Øvrige nordmenn: 13) Hetland 136, 14) Odd-Bjørn Hjelmeset 132, 19) Skjeldal 100, 23) Sture Sivertsen 72, 24) Frode Estil 70, 37) Thomas Alsgaard 36, 38) Anders Aukland 32, 43) Tore Bjonviken 25, 49) Håvard Bjerkeli 22, 50) Bjørndalen 21, 54) Krister Sørgård 17, 60) Anders Eide 13, 67) Morten Brørs og Jermstad 9, 69) Kristiansen 8, 74) Rune Torseth 5, 87) Andresen 1.

Nasjonscupen:
1) Norge 2809,
2) Sverige 1916, 3) Østerrike 1622.

Nasjonscupen (kvinner og menn):
1) Norge 4910,
2) Russland 2892, 3) Sverige 2423.

ALPINT
Verdenscup storslalåm menn:

1) Hermann Maier, Østerrike 2.12,66 (1.05,80-1.06,86), 2) Kjetil André Aamodt, Norge 2.12,94 (1.05,96-1.06,98), 3) Benjamin Raich, Østerrike 2.13,48 (1.05,64-1.07,84), 4) Fredrik Nyberg, Sverige 2.13,51 (1.06,14-1.07,37), 5) Andreas Schifferer, Østerrike 2.13,87 (1.06,37-1.07,50), 6) Michael von Grünigen, Sveits 2.13,96 (1.06,68-1.07,28), 7) Marco Büchel, Liechtenstein 2.14,05 (1.07,14-1.06,91), 8) Bode Miller, USA 2.14,19 (1.07,34-1.06,85). Øvrige nordmenn: 18) Harald Christian Strand Nilsen 2.16,21 (1.07,44-1.08,77), 45) Lasse Paulsen 1.09,42.

Arnt Georg Kolle og Tom Stiansen kjørte ut i første omgang. Lasse Kjus sto over på grunn av forkjølelse.

Verdenscupen (19 av 36 konkurranser):

1) Maier 911, 2) Aamodt 683, 3) Eberharter 593,4) Kjus 592, 5) Christian Mayer, Østerrike 553.

Storslalåmcupen (6 av 8 renn):

1) von Grünigen 323, 2) Maier 321, 3) Aamodt 274, 4) Mayer 261, 5) Eberharter 260.

SEILING
VM i Melbourne
Menn: europajolle (etter fire seilaser):
1) Dennis Dengsø, Danmark 18, 2) Claus Hastrup Knudsen, Danmark 22, 3) Krisitan Kjærgaard, Danmark 28, 4) Toni Rivas, Spania 48, 5) Peter Santen, Sverige 50, 6) Richard Nilsen, Norge 51. Øvrige norske plasseringer: 9) Sjur Johannessen 58, 10) Fredrik Hessen 59, 14) Christian Theodorsen 79, 15) Jo Richard Åsvang 82, 22) Aleksander Brekke 100, 27) Carsten Hopstock 115, 35) Hans Christian Hage 137, 39) Ola André Worre 144, 51) Mats Wang-Hansen 176.

Laser (etter 10 av 12 seilaser):

1) Ben Ainslie , Storbritannia 20 Punkte, 2) Robert Scheidt , Brasil 34, 3) Karl Suneson , Sverige 37...29) Peer Moberg, Norge 153.

Finnjolle (etter seks seilaser):

1) Mateusz Kusznierewicz, Polen 38, 2) Fredrik Loof, Sverige 52, 3) Ian Percy, Storbritannia 56.

470 (etter 3 av 12 seilaser):

1) Tomaz Copi/Mitja Margan, Slovenia 15, 2) Johan Molund/Mattias Rahm, Sverige 22, 3) Tomasz Stanczyk/Tomasz Jakubiak, Polen 26.

49er, kvalifisering (etter ni seilaser):

1) Chris Nicholson/Ed Smyth, Australia 13, 2) Francesco Bruni/Gabrielle Bruni, Italia 14, 3) Jonathan McKee/Charlie McKee, USA 14... 20) Christoffer Sundby/Vegard Arnhoff, Norge 38.

Soling (etter fire av ni seilaser):

1) Stig Westergaard/Jens Bojsen Møller/Bøjrn Westergaard, Danmark 17, 2) Jochen Schmann/Gunnar Bahr/Ingo Borkowski, Tyskland 18, 3) Ian Walker/Noel Drennan/Steven Jackson, Australia 37...13) Herman Horn Johannessen/Paul Davis/Espen Stokkeland, Norge 59, 30) Hans Olav Kvalvaag/Harald Blom Bakke/Lars Horn Johannessen, Norge 112.

Kvinner: europajolle (etter fire seilaser):

1) Shirley Robertson , Storbritannia 10, 2) Margriet Matthijsse, Nederland 14, 3) Sari Multala, Finland 15, 4) Abby Mason, New Zealand 19, 5) Melanie Dennison, Australia 19, 6) Sarah Blanck , Australia 20 Norske plasseringer: 21) Camilla Aasland Pedersen 41, 35) Siren Sundby 55, 54) Camilla Christensen 73, 60) Cecilie Lind 84, 63) Kristina Tuhus 84, 64) Marte Wang-Hansen 86, 68) Helene Cecilie Gjerpen 89.

470 (etter 3 av 12 seilaser):

1) Shany Kedmy/Anat Fabrikant, Israel 13, 2) Nicola Birkner/Wibke Blle, Tyskland 14, 3) Susanne Ward/Michaela Ward, Danmark 14... 29) Karianne Eikeland/Jannicke Staalstrøm, Norge 74.

ISHOCKEY NHL, natt til tirsdag:

Montreal Canadiens - St Louis Blues 3-1, Washington Capitals - New York Islanders 4-3, New Jersey Devils - Ottawa Senators 2-4, Philadelphia Flyers - Nashville Predators 8-0, Phoenix Coyotes - Buffalo Sabres 1-0, San Jose Sharks - Los Angeles Kings 4-0.