Resultatbørs

Norsk fotball, håndball, hopp, alpint, kombinert...

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

NORSK FOTBALL
Storhallturneringer eliteserien, semifinaler:
I Sunnmørshallen, Ålesund: Molde - Stabæk 2-1
(1-1). M: Daniel Berg Hestad (30), Freddy Dos Santos (79). S: Thomas Finstad (16). Dommer: Terje Hauge, Lyngbø. Gult kort: Tommy Svindal Larsen, Tobias Linderoth, Helgi Sigurdsson, Stabæk, Karl Oskar Fjørtoft, Molde.

Bodø/Glimt - Viking 0-2 (0-1). V: Idar Mathiassen (42), Tom Sanne (48). Gult kort: Audun Helgason, Viking.

I Sognahallen, Sogndal: Sogndal - Haugesund 1-0 (0-0). S: Rune Eckhoff (58). Dommer: Espen Berntsen, Rælingen.

I Telemarkshallen, Bø: Odd Grenland - Strømsgodset 4-2 (3-0). O: Thomas Røed (7), Tor Gunnar Johnsen (20), Bård Borgersen (31), Morten Fevang (52), S: Hans Erik Ødegård (63), Christer George (75). Dommer: Tom Erik Ødegård.

Kjelsås - Tromsø 1-0 (0-0). K: Ole Martin Skonnord (75). Dommer: Jon Skjervold.

Kampen Bryne - Raufoss i Kongsvingerhallen i 1. divisjonslagenes storhallturnering ble avlyst på grunn av flyproblemene på Gardermoen.

HÅNDBALL
Landskamp, menn i Sandefjord: Norge - Spania 22-23
(13-14). T: ca. 900. N: Geir Daniel Larsen 5, Svein Erik Bjerkrheim 4, Tormod Moldestad 3, Morten Daland 3, Geir Oustorp 3, Johnny Jensen 3, Stig Penne 1. Toppsc. S: Antonio Ortega Perez 5. Utv.: N: 2 x 2 min., S: 6 x 2 min.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Kamp, menn:
Norsk presselag - Sverige 29-31
(10-15). P: Øystein Havang 9, Vidar Gjesdal 5, Kristian Hansen 4, Geir Jomås 3, Atle Larsen 3, Roger Kvannli 2, Lasse Steinseth 1, Kim G. Jacobsen 1, Eivind Ellingsen 1. S: Pierre Hammarstrand 10, Robert Arrhenius 6, Jonas Ernelind 4, Sebastian Seifert 2, Marcus Wallgren 2, Magnus Lindén 2, Magnus Andersson 2, Mathias Franzén 2, Martin Boquist 1. Utv.: P: 1 x 2 min., S: 2 x 2 min.

HOPP
Verdenscup (K116) i Zakopane, Polen:

1) Stefan Horngacher, Østerrike 233,3 (118,5-119,5), 2) Janne Ahonen, Finland 227,5 (108,5-121), 3) Tommy Ingebrigtsen, Norge 226,7 (115-113,5), 4) Andreas Widhölzl, Østerrike 219,4 (115-110), 5) Noriaki Kasai, Japan 216,5 (107-117,5), 6) Christian Meyer, Norge 213,6 (103-118,5), 7) Sven Hannawald, Tyskland 208,1 (109,5-109,5), 8) Kazuyoshi Funaki, Japan 208,0 (101,5-115,5), 9) Andreas Goldberger, Østerrike 207,2 (103-115,5), 10) Dieter Thoma, Tyskland 206,4 (111-109). Øvrige norske: 21) Morten Ågheim 178,0 (105,5-100,5), 22) Lasse Ottesen 117 (97,5-107). Ikke til finaleomgangen: 38) Kristian Brenden, Norge 73,0 (96).

Verdenscupen (15 av 31 renn):

1) Ahonen 1123, 2) Martin Schmitt, Tyskland 878, 3) Funaki 793, 4) Kasai 747, 5) Widhölzl 594, 6) Horngacher 460, 7) Hannawald 417, 8) Ågheim 384, 9) Harada 339, 10) Goldberger 327. Øvrige norske: 16) Ingebrigtsen 251, 18) Ottesen 216, 19) Brenden 214, 24) Neter 135, 30) Olav Magne Dønnem 79, 35) Roar Ljøkelsøy 54, 42) Stensrud 39, 50) Kjell Erik Sagbakken 9, 52) Tom Åge Årnes 8, 57) Jon Petter Sandaker 6.

Nasjonscupen:

1) Japan 2807, 2) Tyskland 2103, 3) Østerrike 2102, 4) Norge 1395.

Kontinentalcup i Lauscha:
1) Tom Åge Årnes, Norge 247,0 (95,5-96,5),
2) Alan Alborn, USA 245,5 (96-95) og Roland Audenrieth, Tyskland 245,5 (94,5-97,5), 4) Matej Uram, Slovakia 238,0 (90-97), 5) Blaz Vrhovnik, Slovenia 237,5 (95-93), 6) Robert Kranjec, Slovenia 235,0 (93-94). Øvrige norske: 18) Aril Carlsson 219,5 (84-95), 19) Frode Håre 219,0 (86,5-93,5), 24) Arne Sneli 215,5 (86,5-91), 26) Sturle Holseter 211,5 (83-93,5).

ALPINT
Verdenscup: Menn i Wengen, Sveits:
Utfor: 1) Lasse Kjus, Norge 2.25,10,
2) Hannes Trinkl, Østerrike 2.25,66, 3) Hans Knauss 2.25,67, 4) Hermann Maier, Østerrike 2.25,75, 5) Werner Franz, Østerrike 2.26,30, 6) Andreas Schifferer, Østerrike 2.26,51, 7) Kjetil André Aamodt, Norge 2.26,55, 8) Luca Cattaneo, Italia 2.26,81, 9) Josef Strobl, Østerrike 2.26,82, 10) Stefan Eberharter, Østerrike 2.27,39. Øvrige norske: 33) Lasse Paulsen 2.32,03. Diskvalifisert: Kenneth Sivertsen.

Verdenscupen (20 av 36 konkurranser):

1) Maier 961, 2) Aamodt 719, 3) Kjus 692, 4) Eberharter 619, 5) Christian Mayer, Østerrike 553.

Utforcupen (5 renn):
1) Kjus 380,
2) Maier 260, 3) Franz 230, 4) Ghedina 186, 5) Knauss 120...10) Aamodt 126.

Kvinner i St. Anton, Østerrike:
Utfor:

1) Corinne Rey-Bellet, Sveits 1.28,01, 2) Michaele Dorfmeister, Østerrike 1.28,20, 3) Hilde Gerg, Tyskland 1.28,30, 4) Renate Götschl, Østerrike 1.28,69, 5) Carole Montillet, Frankrike 1.28,72, 6) Alexandra Meissnitzer, Østerrike 1.28,88, 7) Sibylle Brauner, Tyskland 1.28,91, 8) Martina Ertl, Tyskland 1.28,97. Norske plasseringer: 14) Ingeborg Helen Marken 1.29,36, 20) Trude Gimle 1.30,09, 29) Kristine Kristiansen 1.30,79, 38) Grete Strøm 1.31,49.

Utforcupen (5 av 9 renn):

1) Götschl 328, 2) Meissnitzer 295, 3) Gerg 249.

Super-G:

1) Corinne Rey-Bellet, Sveits 1.23,18, 2) Alexandra Meissnitzer, Østerrike 1.23,35, 3) Michaela Dorfmeister, Østerrike 1.23,59, 4) Regine Cavagnoud, Frankrike 1.23,63, 5) Karin Blaser, Østerrike 1.23,76, 6) Martina Ertl, Tyskland 1.23,86. Norske: 23) Ingeborg Helen Marken 1.24,69, 24) Andrine Flemmen 1.24,83, 29) Kristine Kristiansen 1.25,19, 40) Tonje Norheim 1.26,08, 41) Grete Strøm 1.26,22.

Verdenscupen (22 av 38 konkurranser):

1) Meissnitzer 1100, 2) Gerg 782, 3) Ertl 760, 4) Wiberg 718, 5) Götschl 550, 6) Rey-Bellet 505, 7) Cavagnoud 454, 8) Flemmen 444.
Utforcupen (5 renn):

1) Götschl 328, 2) Meissnitzer 295, 3) Gerg 249...12) Gimle 116, 15) Marken 106.

Super-G-cupen (5 renn):

1) Meissnitzer 349, 2) Ertl 260, 3) Gerg 222, 4) Rey-Bellet 207, 5) Wiberg 190.

KOMBINERT
Verdenscup, hopp (K120):
1) Bjarte Engen Vik, Norge 246,0 (120-132,5),
2) Jan Matura, Tsjekkia 241,8 (125-128,5) 0.25 min. bak, 3) Mario Stecher, Østerrike 241,0 (125-125) 0.30, 4) Hannu Manninen, Finland 235,8 (122,5-124) 1.01, 5) Futoshi Otake, Japan 233,8 (125,5-118,5) 1.15, 6) Dimitrij Sinitzin, Russland 232,1 (127-118,5) 1.23, 7) Ladislav Rygl, Tsjekkia 231,0 (121,5-118,5) 1.30, 8) Satoshi Mori, Japan 226,3 (119,5-199,5) 1.58, 9) Felix Gottwald, Østerrike 224,1 (121-114,5) 2.11, 10) Milan Kucera, Tsjekkia 222,6 (115-118) 2.20.Øvrige norske: 12) Fred Børre Lundberg 218,4 (110-118,5) 2.40, 14) Knut Tore Apeland (108-116,5) 3.10, 17 Kenneth Braaten 209,5 (107-115,5) 3.39, 20) Jacob Gunnes 203,6 (113,5-104,5) 4.14, 28) Halldor Skard 189,1 (115-85,5) 5.47, 32) Kristian Hammer 178,4 (98,5-101) 6.48, 40) Trond Einar Elden 163,2 (92-96,5) 8.17.

SKISKYTING>
Verdenscup:
Menn, 10 km:

1) Aleksej Ajdarov, Hviterussland 24.42,6 (0), 2) Sylfest Glimdal, Norge 24.48,5 (0), 3) Fredrik Kuoppa, Sverige 24.59,7 (0), 4) Halvard Hanevold, Norge 25.02,7 (1), 5) Ricco Gross, Tyskland 25.03,1 (1), 6) Wolfgang Rottmann, Østerrike 25.07,4 (1), 7) Jan Wüstenfeld, Tyskland 25.07,7 (0), 8) Vadim Sasjurin, Hviterussland 25.09,5 (0), 9) Saso Grajf, Slovenia 25-10,5 (0), 10) Sven Fischer, Tyskland 25.17,3 (2). Øvrige norske: 32) Egil Gjelland 25.55,6 (0), 37) Ole Einar Bjørndalen 26.00,1 (3), 48) Dag Bjørndalen 26.10,8 (1).
Verdenscupen (10 renn):
1) Fischer 193, 2) Luck 193, 3) Bjørndalen 187, 4) Rostovtsev 184, 5) Poiree 166, 6) Gross 142.
Kvinner, 7,5 km:
1) Olena Zubrilova, Ukraina 23.40,7 (1), 2) Corinne Niogret, Frankrike 23.41,7 (0), 3) Gro Marit Istad, Norge 23.42,9 (0), 4) Magdalena Forsberg, Sverige 23.58,8 (1), 5) Uschi Disl, Tyskland 24.10,6 (2), 6) Martina Zellner, Tyskland 24.13,4 (1), 7) Ann Elen Skjelbreid, Norge 24.19,0 (2), 8) Olga Romasko, Russland 24.28,2 (1), 9) Eva Hakova, Tsjekkia 24.38,2 (1), 10) Olena Petrova, Ukraina 24.41,5 (2). Øvrige norske: 72) Annette Sikveland 26.54,6 (3), 74) Liv-Kjersti Eikeland 26.57,5 (1).
Verdenscupen (10 renn):
1) Disl 248, 2) Forsberg 234, 3) Greiner-Petter-Memm 189, 4) Niogret 171, 5) Liv Grete Skjelbreid, Norge 149, 6) Zubrilova 148, 7) Ann Elen Skjelbreid 140,... 12) Istad 100, 13) Gunn Margit Andreassen, Norge 94.

SKØYTER
Junior-NM, allround:
Menn, 500 m:
1) Vidar Lutnæs, Geithus 40,16, 2) Mikael Flygind Larsen, Holmestrand 40,43, 3) Tom Ole Løvås, Sand 40,69, 4) Sindre Sørensen, Tromsø 40,88, 5) Edvinn Hegg Bårdsen, Fana 41,32, 6) Kristian Rasmussen, Geithus 41,37.

3000 m: 1) Reidar Borgersen, Geithus 4.21,72, 2) Løvås 4.24,23, 3) Odd Øistein Langegård, Geithis 4.24,42, 4) Marius V. Berg, Sander 4.25,03, 5) Odd Borgersen, Geithus 4.25,67, 6) Tor Snare Bakke, Kongsvinger 4.25,91.

Kvinner, 500 m: 1) Helene Tveter, Fram 46,40, 2) Mari Hemmer, ASK 46,57, 3) Silje Bjelkevik, Arendal 47,39, 4) Terese Haug, Tromsø 47,46, 5) Ingrid M. Mortensen, Tromsø 47,63, 6) Anne Grete Viik, Fram 47,66.

Sammenlagt etter 2 distanser:
Menn:
1) Løvås 84,728, 2) Lutnæs 84,755, 3) Flygind Larsen 84,916, 4) Langegård 85,710, 5) Odd Borgersen 85,718, 6) Rasmussen 85,820.

Kvinner: 1) Hemmer 93,376, 2) Tveter 93,673, 3) Bjelkevik 96,130, 4) Viik 97,760, 5) Mortensen 98,020, 6) Haug 98,150.

Testløp, menn i Vikingskipet:
500 m:

Ådne Søndrål, Hol 36,6, 2) Eskil Ervik, Hamar 37,8 (personlig rekord), 3) Lasse Sætre, Sand 38,7 (pers.), 4) Ørjan Tvenge, Brandbu 39,2, 5) Kjell Storelid, Stord 39,6, 6) Remi Hereide, Fana 40,6.

1000 m:

1) Sætre 1.16,2 (pers.), 2) Tvenge 1.16,8, 3) Storelid 1.17,1 (pers.), 4) Hereide 1.18,1.

5000 m:

1) Søndrål 7.08,1.

TENNIS
Internasjonale tennisturneringer:
ATP-turnering (750 000 dollar) i Sydney: Finale:

Todd Martin (8), USA - Alex Corretja (1), Spania 6-3, 7-6 (7-5).

ATP-turnering i Auckland: Finale:

Sjeng Schalken, Nederland - Tommy Haas (5), Tyskland 6-4, 6-4. WTA-turnering (750 000 dollar) i Sydney: Finale:

Lindsay Davenport (1), USA - Martina Hingis (2), Sveits 6-4, 6-3. WTA-turnering i Hobart: Finale:

Chanda Rubin (5), USA - Rita Grande, Italia 6-2, 6-3.

ISHOCKEY NHL, natt til lørdag:

Washington Capitals - Montreal Canadiens 0-3, Buffalo Sabres - Boston Bruins 1-2, New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning 3-1, New York Rangers - Chicago Blackhawks 1-3, Nashville Predators - Phoenix Coyotes 2-0, Anaheim Mighty Ducks - Dallas Stars 1-3, San Jose Sharks - Pittsburgh Penguins 3-2.

BOKSING
Internasjonalt stevne:
71 kg:
Geir Vestvik, Norge - Jacob Bryde, Danmark 3-0, Robert Møller, Norge - Peter Bryde, Danmark 2-1.

63,5 kg:Rune Støa, Raufoss - Albert Aphalsvik, Sp.09 3-0.

+91 kg:Bård Mork, Sp.09 - Henning Steen, Sandefjord 3-0.

VOLLEYBALL
Eliteserien, menn:
Askim - Koll 3-0 (15-9, 15-8, 15-11), Nyborg - Brøstadbotn 3-0 (15-6, 15-2, 15-5).

SVØMMING
Verdenscup kortbane i Sydney, 2. dag:
Menn: 50 m fri:
1) Alexander Luderitz, Tyskland 22,17, 2) Mark Veens, Nederland 22,18, 3) Lars Frolander, Sverige 22,49.

50 m rygg: 1) Adrian Radley, Australia og Josh Watson, Australia 25,08, 3) Matt Welsh, Australia 25,37.

100 m butterfly: 1) Geoff Huegill, Australia 52,44, 2) Lars Frolander, Sverige 52,67, 3) Michael Klim, Australia 53,04.

100 m bryst: 1) Domenico Fioravanti, Italia 1.00,51, 2) Patrik Isaksson, Sverige 1.00,54, 3) Phil Rogers, Australia 1.00,67.

200 m fri: 1) Ian Thorpe, Australia 1.46,35, 2) Massimiliano Rosolino, Italia 1.46,89, 3) Grant Hackett, Australia 1.47,03.

200 m rygg: 1) Brad Bridgewater, USA 1.55,65, 2) Emanuele Merisi, Italia 1.56,38, 3) Adam Ruckwood, Storbritannia 1.57,37.

200 m medley: 1) Matthew Dunn, Australia 1.57,71, 2) Christian Keller, Tyskland 1.58,28, 3) Jani Sievinen, Finland 1.59,66.

1500 m fri: 1) Grant Hackett, Australia 14.48,37, 2) Emiliano Brembilla, Italia 14.55,01, 3) Daniel Kowalski, Australia 14.55,03.

Kvinner: 50 m butterfly: 1) Jenny Thompson, USA 26,36, 2) Johanna Sjöberg, Sverige 26,79, 3) Angela Kennedy, Australia 27,05.

50 m bryst: 1) Penny Heyns, Sør-Afrika 31,19, 2) Helen Denman, Australia 31,27, 3) Samantha Riley, Australia 31,81.

100 m fri: 1) Jenny Thompson, USA 53,34, 2) Katrin Meissner, Tyskland 54,21, 3) Alison Sheppard, Storbritannia 55,29.

100 m rygg: 1) Antje Buschschulte, Tyskland 1.00,29, 2) Miki Nakao, Japan 1.01,08, 3) Dyana Calub, Australia 1.01,38.
100 m medley: 1) Jenny Thompson, USA 1.00,41 (v-rek.), 2) Marianne Limpert, Canada 1.02,01, 3) Lori Munz, Australia 1.02,03.
200 m butterfly: 1) Susan O'Neill, Australia 2.06,90, 2) Katrin Jake, Tyskland 2.10,53, 3) Johanna Sjöberg, Sverige 2.10,99.
200 m bryst: 1) Samantha Riley, Australia 2.24,17, 2) Hui Qi, Kina 2.26,42, 3) Brooke Hanson, Australia 2.27,74.
400 m fri: 1) Joanne Malar, Canada 4.09,53, 2) Sarah-Jane D'Arcy, Australia 4.10,41, 3) Natasha Bowron, Australia 4.10,67.
400 m medley: 1) Joanne Malar, Canada 4.36,03, 2) Jennifer Parmenter, USA 4.42,98, 3) Maggie Bowen, USA 4.43,60.

SEILING
VM, sluttstilling:
Soling (etter ni seilaser):

1) Stig Westergaard/Jens Bojsen Møller/Bjørn Westergaard, Danmark 33 poeng, 2) Jochen Schmann/Gunnar Bahr/Ingo Borkowski, Tyskland 56, 3) Roy Heiner/Peter van Niekerk/Dirk de Ridder, Nederland 59, 4) Herman Horn Johannessen/Paul Davis/Espen Stokkeland, Norge 60,.

Europajolle (etter 10 seilaser):

1) Margriet Matthijsse, Nederland 15, 2) Melanie Dennison, Australia 20, 3) Shirley Robertson, Storbritannia 24, 4) Christiane Petzke, Tyskland 28, 5) Sari Multala, Finland 29.

470 kvinner (etter 12 seilaser):

1) Ruslana Taran/Olena Pacholtschik, Ukraina 44, 2) Susanne Ward/Michaela Ward, Danmark 45, 3) Frederica Salva/Emanuela Sossi, Italia 53, 4) Shany Kedmy/Anat Fabrikant, Israel 58, 5) Natalia via Dufresne/Sandra Azon, Spania 48.

470 menn (etter 12 seilaser):

1) Benoit Petit/Jean-Francois Cuzon, Frankrike 55, 2) Johan Molund/Mattias Rahm, Sverige 67, 3) Tomasz Stanczyk/Tomasz Jakubiak, Polen 83, 4) Tomaz Copi/Mitja Margan, Slovenia 80, 5) Philippe Gildas/Cariou Tanguy, Frankrike 83.

49'er (etter 13 seilaser):

1) Chris Nicholson/Ed Smyth, Australia 32, 2) Adam Beashel/Teague Czislowski, Australia 38, 3) Morgan Larson/Kevin Hall, USA 53, 4) John Boyd/Gary Boyd, Australia 93, 5) Francesco Bruni/Gabrielle Bruni, Italia 99, 6) Emmett Lazich/Euan McNicoll, Australia 99.