Resultatbørs

Håndball, skøyter, tennis, basketball, ishockey

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

HÅNDBALL
Europacuptrekning semifinale, menn:
EHF-cupen:
Sandefjord - Valladolid (Spania), Lemgo (Tyskland) - Magdeburg (Tyskland).

City-cupen: Ciudad Real (Spania) - Drammen, Flensburg-Handewitt (Tyskland) - Nettelstedt (Tyskland).

Mestercupen: Celje Pivovarna (Slovenia) - Barcelona (Spania), Badel Zagreb (Kroatia) - Portland San Antonio (Spania).

Cupvinnercupen: Vardar Skopje (Makedonia) - Prosesa (Spania), Partizan Beograd (Jugoslavia) - Caja Santander (Spania).

Kampene spilles 27/28. feburar med retur 6/7. mars.

SKØYTER
Uttak NM allround i Alta 20.-21. februar:
Menn: Gruppe 1:
Øystein Grødum (Arendal), Ørjan Tvenge (Brandbu), Remi Hereide (Fana), Eskil Ervik (Hamar), Arild Nebb Ervik (Hamar), Brigt Rykkje (Hardanger), Stian Bjørge (Herkules), Ådne Søndrål (Hol), Steinar Johansen (Holmestrand & Botne), Andreas Snare Bakke (Kongsvinger), Lasse Sætre (Sand), Kjell Storelid (Stord).

Gruppe 2: Torbjørn Lie (AFSK), Tarjei Tverråen (Arendal), Petter Andersen (ASK), Frode Nordvik (Brandbu), Anders Ratdal (Falken), Frode Apelthun (Fana), Rune Stordal (Fana), Arnt Olaf Stillerud (Geithus), Kent Kolnes (Geithus), Øyvind Gravem (Hamar), Sigurd Pettersen (Hamar), Christian Owesen (Nesodden), Stian Dalen (Sand), Svein Roar Henriksen (Stavanger).

Kvinner: Gruppe 1: Anette Tønsberg (AFSK), Hedvig Bjelkevik (Arendal), Annette Bjelkevik (Arendal), Ragnhild Andresen (ASK), Ellen Kathrine Lie (ASK), Anja Kirkeby (Båstad), Ann-Kristin Kloster (Fana), Anne Therese Tveter (Fram), Renate Iversen (Holmestrand & Botne), Lillan Westli (Kongsvinger), Nina Tørset (Leinstrand), Trude Nielsen (Ceres).

Gruppe 2: Line Foss (ASK), Guri Fossdal (Drammen), Vibeke Gundersen (Geithus), Marion Boldingh (Hamar).

TENNIS
WTA-listen:
1) Martina Hingis, Sveits 5722, 2) Lindsay Davenport, USA 5547, 3) Jana Novotna, Tsjekkia 3972, 4) Monica Seles, USA 3823, 5) Arantxa Sanchez Vicario, Spania 3067, 6) Venus Williams, USA 3014, 7) Steffi Graf, Tyskland 2743, 8) Mary Pierce, Frankrike 2582, 9) Patty Schnyder, Sveits 2310, 10) Nathalie Tauziat, Frankrike 2239.

BASKETBALL
NBA, natt til tirsdag:

Orlando Magic - Boston Celtics 107-90, Charlotte Hornets - Miami Heat 94-91, Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 89-95, Detroit Pistons - Washington Wizards 106-103, San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 75-80, Houston Rockets - Denver Nuggets 99-80, Vancouver Grizzlies - Portland Trail Blazers 76-95.

ISHOCKEY
NHL, natt til tirsdag:

Florida Panthers - St Louis Blues 4-5, Calgary Flames - Edmonton Oilers 2-1, Phoenix Coyotes - San Jose Sharks 0-3.