Resultatbørs

Fotball, svømming, orientering

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

INTERNASJONAL FOTBALL

Mesterliga, kvalifisering:

CSKA Moskva - Molde 2-0 (1-0) T: 15000. C:Mål: Sisjin (8), Komduka (85. Dommer:Manuele Enrigne Mekhito Gonzales, Spania. Gult kort: Trond Strande og Odd Inge Olsen, Molde.

Molde: Bakke -Strande, Andersen, Tessem, Fostervold - Sundgot (i 8 min.), Olsen, Fjørtoft, Berg Hestad, Mork - Lund.

Øvrige kamper:Liteks Lovetsj (Bulgaria) - Widzew Lodz (Polen) 4-1, Dnepr Transmasj-Mogilev (Hviterussland) - AIK (Sverige) 0-1, Dinamo Tbilisi (Georgia) - Zimbru Tsjisinau (Moldova) 2-1, Rapid Bucuresti (Romania) - Skonto Riga (Latvia) 3-3, Dinamo Kiev (Ukraina) - Zalgiris Vilnius (Litauen) 2-0, Haka (Finland) - Rangers (Skottland) 1-4.

Intertotocupen, semifinale 1. kamp:

Rostelmasj Rostov (Russland) - Juventus (Italia) 0-4 (0-1)

FRIIDRETT

Stevne i Bergen

Menn, 200 m: 1) Kevin Braunskill, USA 21,06, 2) John Regis, Storbritannia 21,17, 3) Geir Moen, Norge 21,18, 5) Martin Blekkerud, Norge 21,89, 6) Trond Lidanger, Norge 21,94. 400 m: 1) Tomazs Czubak, Polen 45,91, 2) Jerome Davies, USA 46,00, 3) Chris Jones, USA 46,14, 4) Quincy Douglas, Norge 46,39, 7) Frank Fiske, Norge 47,78, 8) Arild Solheim, Norge 49,68. 800 m: 1) Vebjørn Rodal, Norge 1.48,00, 2) Philip Kibitok, Kenya 1.48,38, 3) Lukas Vydra, Tsjekkia 1.48,40, 4) Tor Øyvind Ødegård, Norge 1.48,70, 7) Kjetil Hodnekvam, Norge 1.49,44, 10) Jon Are Sundland, Norge 1.53,37. 1500 m: 1) Guerouaoui Mounir, Marokko 3.49,00, 2) Meshack Sang, Kenya 3.49,48, 3) Per Erik Vulum, Norge 3.49,62, 4) Bjarte Bogstad, Norge 3.50,07, 5) Jonny Andersen, Norge 3.50,38, 6) Roald Stamnesfet, Norge 3.51,46, 7) Kjetil Ramstad, Norge 3.51,89, 8) Terje Aggvin, Norge 3.52,36, 9) Kjetil Iden, Norge 3.53,45, 10) Johannes Alne, Norge 3.53,55, 11) Johanna Chemweno, Kenya 2.55,33. 5000 m: 1) Øyvind Fretheim, Norge 14.06,27, 2) Erik Sjøquist, Sverige 14.08,10, 3) Joakim Johansson, Sverige 14.13,80, 4) Knut Erik Rame, Norge 14.15,19, 6) Jan Erik Christiansen, Norge 14.30,74, 7) Bjarte Vik, Norge 14.51,34. 110 m hekk: 1) Anthony Jarrett, Storbritannia 13,45, 2) Fredrik Lindberg, Sverige 13,92, 3) Henrik Värendh, Sverige 14,08, 4) Kenneth Halhjem, Norge 14,16, 5) Ådne Nerhus, Norge 14,66. Stav: 1) Trond Barthel, Norge 5,50, 2) Piotr Bucciarski, Danmark 5,40, 3) Krzystof Kustak, Polen 5,40. Lengde: 1) Nikolay Atanasov, Bulgaria 7,87, 2) Roman Orlic, Tsjekkia 7,55, 3) Finn Tysland Johnsen, Norge 7,20, 4) Trond Erik Nilsen, Norge 7,20, 5) Gøran Moen, Norge 7,09, 6) Lars Jacob Woie, Norge 7,02, 7) Morten Næss, Norge 6,66. Diskos: 1) Robert Weir, Storbritannia 61,88, 2) Einar Kr. Tveitå, Norge 59,05, 3) Eivind Smørgrav, Norge 56,60, 4) Olav Jenssen, Norge 56,60. Spyd: 1) Pål Arne Fagernes, Norge 86,00, 2) Nick Nieland, Storbritannia 83,68, 3) Mark Roberson, Storbritannia 81,59, 6) Sturle Sæbø, Norge 73,85, 7) Ronny Nilsen, Norge 73,46. Tresteg: 1) Kjetill Hanstveit, Norge 16,91, 2) Julian Golley, Storbritannia 16,29, 3) Femyl Akinsanya, Storbritannia, 5) Håvard Skjerven.

Kvinner, 200 m: 1) Sigvor Melve, Norge 23,67, 2) Ann Helen Rinden, Norge 24,03, 3) Linda Hansson, Sverige 24,44, 4) Camilla Dahle, Norge 24,74, 5) Ellen Strøm, Norge 25,31, 6) Cecilie Eiken, Norge 25,81. 400 m: 1) Nedjina Kalyouman, 52,76, 2) Donna Fraser, Storbritannia 53,51, 3) Ann Helen Rinden, Norge 54,70, 4) Sigvor Melve, Norge 54,80, 5) Claire Phytian, Norge 57,45. 800 m: 1) Inetz Turner Gray, Jamaica 2.05,54, 2) Rachael Newcombe, Storbritannia 2.05,96, 3) Jeina Mitchell, Storbritannia 2.05,97, 5) Ingvill Måkestad, Norge 2.07,02, 7) Trine Pilskog, Norge 2.10,16. 5000 m: 1) Gunhild Halle, Norge 15.41,62, 2) Hilde Hovdenak, Norge 16.04,84. Høyde: 1) Viktorijia Slivka, Russland 1,85, 2) Svetlana Zalevcskaya, Kasakstan 1,85, 3) Hanne Haugland, Norge 1,85. Tresteg: 1) Lene Espegren, Norge 13,55, 2) Michelle Griffith, Storbritannia 13,15, 3) Christine Gulbrandsen, Norge 12,70, 4) Nina Johannessen, Norge 12,63, 5) Line Fiskerstrand, Norge 12,35, 6) Hilde Kaland, Norge 12,31. Spyd: 1) Trine Hattestad, Norge 68,19, 2) Ewa Rybak, Polen 59,77, 3) Khristina Georgieva, Bulgaria 58,32, 6) Line Svarstad, Norge 49,66.

SVØMMING

EM i Istanbul, finaler:

Menn, 200 m medley: 1) Marcel Wouda, Nderland 2.01,43, 2) Massimiliano Rosolino, Italia 2.01,46, 3) Jani Sievinen, Finland 2.02,11. 100 m fri: 1) Pieter van den Hoogenband, Nederland 48,47, 2) Alexander Popov, Russland 48,82, 3) Lars Frolander, Sverige 49,40.

Kvinner, 100 m bryst: 1) Agnes Kovacs, Ungarn 1.08,75, 2) Svetlana Bondarenko, Ukraina 1.09,33, 3) Brigitte Becue, Belgia 1.10,23 100 m fri: 1) Sue Rolph, Storbritannia 55,03, 2) Inge De Bruijn, Nederland 55,24, 3) Sandra Voelker, Tyskland 55,36. Stup, 1-meter: 1) Vera Ilijna, Russland 283,41, 2) Irina Lasjko, Russland 277,59, 3) Conny Schmalfuss, Tyskland 265,11.

ORIENTERING

5-dagars i Borlänge, 3. dag:
Menn elite, 4,6 km:

1) Jörgen Olsson, Sverige 26.01, 2) Johan Modig, Sverige 27.08, 3) Michael Wehlin, Sverige 27.12, 4) Fredrik Löwegren, Sverige 27.15, 5) Kjetil Bjørlo, Norge 27.21. Øvrige norske: 10) Jørgen Rostrup 27.36, 20) Øystein Kristiansen 29.20, 30) Emil Wingstedt 30.03, 57) Tore Sandvik 32.17. Sammenlagt: 1) Håkan Eriksson, Sverige 176.43, 2) Löwegren 177.09, 3) Olsson 177.43, 4) Sandvik 178.35. Øvrige norske: 7) Rostrup 179.54, 13) Wingstedt 186.46, 23) Kristiansen 191.41, 27) Bjørlo 193.22, 41) Thormod Berg 200.08, 54) Tore Bjørnerød 205.07, 78) Arild Nomeland 228.14.

Kvinner elite, 3,7 km: 1) Maria Gustafsson, Sverige 25.52, 2) Anna Mårsell, Sverige 26.03. Norske plasseringer: 40) Julie Finsrud 33.17, 65) Ragnhild Bente Andersen 39.33. Sammenlagt: 1) Gustafsson 122.15, 2) Pia Olsson, Sverige 126.03. Norske plasseringer: 36) Andersen 149.25, 44) Finsrud 158.43.