Resultatbørs

Fotball, håndball, sykkel

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

INTERNASJONAL FOTBALL

Uefacupen, 1. runde, 1. kamp

Torpedo Kutaisi (Georgia) - AEK Athen (Hellas) 0-1 (0-0). AEK: Zicos (92).

Gorica (Slovenia) - Panathinaikos (Hellas) 0-1 (0-1). P: Liberopoulos (14). T: 1700.

Erik Mykland spilte hele kampen for Panathinaikos.

Lokomotiv Tbilisi (Georgia) - PAOK (Hellas) 0-7. (0-3). P: Georgiadis (17, 26), Sabri (42), Prussos (56, 63), Franzeskos (69), Vrizas (71). T: 6000.

Sigma Olomouc (Tsjekkia) - Mallorca (Spania) 1-3 (0-1). M: Engonga (12), Tristan (53), Stankovic (76). S: Kobylik (63). T: 7000.

Vojvodina (Jugoslavia) - Slavia Praha (Tsjekkia) 0-0. T: 5000.

Skonto Riga (Latvia) - Widzew Lodz (Polen) 1-0 (1-0). W: Astafjevs (32). T: 650.

Copa Mersocur i Rio de Janeiro

Gruppe A: Racing Club (Argentina) - Cruzeiro (Brasil) 0-4. Stillingen: 1) Palmeiras (Brasil), 2) Cruzeiro (Brasil), 3) River Plate (Argentina).

Gruppe D: Penarol (Uruguay) - Cerro Porteno (Paraguay) 3-2. Stillingen: 1) Penarol (Uruguay), 2) Nacional (Uruguay), 3) Vasco da Gama (Brasil).

Gruppe E: Universidad de Chile (Chile) - Olimpia (Paraguay) 1-2. Stillingen: Olimpia (Paraguay), 2) Colo Colo (Chile), 3) Flamengo (Brasil).

Japansk J-liga, 8. runde

Gamba Osaka - Jubilo Iwata 3-1, JEF United Ichihara - Cerezo Osaka 2-0, Nagoya Grampus Eight - Kashima Antlers 3-1, Sanfrecce Hiroshima - Yokohama F Marinos 2-1, Vissel Kobe - Shimizu S-Pulse 1-2, Verdy Kawasaki - Kashiwa Reysol 1-3, Bellmare Hiratsuka - Kyoto Purple Sanga 0-1, Avispa Fukuoka - Urawa Reds 2-1. Stillingen: 1) Shimizu 17 (16-9), 2) Kyoto 17 (13-6), 3) Yokohama 15 (17-9), 4) Hiroshima (7 kamper) 14 (17-11), 5) Kashiwa 14 (13-11).

HÅNDBALL

Årdalsturneringen, kvinner

Gruppe D:

Larvik - Frederiksberg (Danmark) 29-28 (11-14). Toppsco. L: Kristine Duvholt 9. F: Camilla Andersen 10. Utv. L: 2 x 2 min., F: 5 x 2 min.

Dunaferr (Ungarn) er det tredje laget i gruppen.

SYKKEL

Spania rundt, 11. etappe, 201 km

1) Daniele Nardello, Italia (Mapei) 5.01.38, 2) Victor Pena, Colombia (Vitalicio) s.t., 3) Felix Garcia Casas, Spania (Festina) s.t., 4) Jose Manuel Uria, Spania (Kelme) s.t., 5) Jose Garcia Acosta, Spania (Banesto) 0.05 min. bak. Sammenlagt: 1) Abraham Olano, Spania (ONCE) 48.25.44, 2) Jan Ullrich, Tyskland (Telekom) 1.39 min. bak, 4) Pavel Tonkov, Russland (Mapei) 2.29, 3) Igor Gonzalez Galdeano, Spania (Vitalicio) 3.17, 5) Roberto Heras, Spania (Kelme) 4.36.

Rittet avsluttes i Madrid søndag 26. september.