Resultater friidretts-vm

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

FINALER

Menn, 1500 m: Gull: Hicham El Guerrouj, Marokko 3.27,65, sølv: Noah Ngeny, Kenya 3.28,73, bronse: Reyes Estevez, Spania 3.30,57, 4) Fermin Cacho, Spania 3.31,34, 5) Andres Diaz, Spania 3.31,83, 6) Laban Rotich, Kenya 3.33,32, 7) David Lelei, Kenya 3.33,82, 8) Driss Maazouzi, Frankrike 3.34,02, 9) Steve Holman, USA 3.34,32, 10) Granan Hood, Canada 3.35,35, 11) Adil Kaouch, Marokko 3.47,05.

Noureddine Morceli, Algerie brøt.

Kvinner, slegge: Gull: Mihaela Melinte, Romania 75,20, sølv: Olga Kuzenkova, Russland 72,56, bronse: Lisa Misipeka, Amerikansk Samoa 66,06, 4) Katalin Divos, Ungarn 65,86, 5) Debbie Sosimenko, Australia 65,52, 6) Ludmila Gubkina, Hviterussland 65,44, 7) Simone Mathes, Tyskland 64,93, 8) Kirsten Münchow, Tyskland 64,03, 9) Svetlana Sudak, Hviterussland 63,99, 10) Dawn Ellerbe, USA 63,55, 11) Tatjana Konstantinova, Russland 62,52, 12) Manuela Montebrun, Frankrike 62,44.

800 m: Gull: Ludmila Formanova, Romania 1.56,68, sølv: Maria Mutola, Mosambik 1.56,72, bronse: Svetlana Masterkova, Russland 1.56,93, 4) Jearl Miles-Clark, USA 1.57,40, 5) Natalja Tsyganova, Russland 1.57,81, 6) Natalja Goreloa, Russland 1.57,90, 7) Stephanie Graf, Østerrike 1.57,92, 8) Natalja Dutsjnova, Hviterussland 1.58,69.

Tresteg: Gull: Paraskevi Tsiamita, Hellas 14,88, sølv: Yamile Aldama, Cuba 14,61, bronse: Olga Vasdeki, Hellas 14,61, 4) Tatjana Lebedeva, Russland 14,55, 5) Iva Prandzheva, Bulgaria 14,54, 6) Sarka Kasparkova, Tsjekkia 14,54, 7) Jelena Govorova, Ukraina 14,47, 8) Cristina Nicolau, Romania 14,38, 9) Oksana Rogova, Russland 14,16, 10) Baya Rahouli, Algerie 14,00, 11) Adelina Gavrila, Romania 13,87, 12) Ashia Hansen, Storbritannia 13,39.

TIKAMP

100 m: 1) Chris Huffins, USA 10,43 (992), 2) Tomas Dvorak, Tsjekkia 10,60 (952), 3) Prodromos Korkizoglou, Hellas 10,68 (933), 4) Dean Macey, Storbritannia 10,69 (931), 5) Erki Nool, Estland 10,72 (924), 6) Chiel Warners, Nederland 10,76 (915), 7) Henrik Dagard, Sverige 10,77 (912), 8) Lev Lobodin, Russland 10,88 (906),...11) Benjamin Jensen, Norge 10,88 (888), 24) Trond Høiby, Norge 11,31 (793). Lengde: 1) Dvorak 7,98 (1056), 2) Nool 7,85 (1022), 3) Huffins 7,67 (977), 4) Roman Sebrle, Tsjekkia 7,65 (972), 5) Frank Busemann, Tyskland 7,60 (960), 6) Sebastien Levicq, Frankrike 7,52 (940), 7) Macey 7,48 (930), 8) Warners 7,47 (927),...21) Jensen 7,00 (814), 23) Høiby 6,85 (778). Kule: 1) Dvorak 16,49 (882), 2) Lobodin 16,13 (859), 3) Huffins 15,67 (831), 4) Klaus Isekenmeier, Tyskland 15,16 (800), 5) Macey 15,14 (798), 6) Dagard 14,95 (787), 7) David Mewes, Tyskland 14,87 (782), 8) Korkizoglou 14,73 (773), 9) Høiby 14,52 (760),...23) Jensen 13,35 (689). Høyde: 1) Macey 2,12 (915), 2) Attila Zsivoczky, Ungarn 2,12 (915), 3) Tom Pappas, USA 2,12 (915), 4) Lobodin 2,03 (831), 5) Høiby, Norge 2,03 (831), 6) Mewes 2,03 (831), 7) Warners 2,03 (831), 8) Korkizoglou 2,03 (831).

Jensen brøt.

Stillingen etter fire øvelser: 1) Dvorak 3693, 2) Huffins 3603, 3) Macey 3574, 4) Lobodin 3506, 5) Nool 3464, 6) Sebrle 3434, 7) Warners 3422, 8) Korkizoglou 3370,...17) Høiby 3162.

KVALIFISERING

Menn, 200 meter (følgende til semifinale): 1. heat: 1) Claudinei Quirino Da Silva, Brasil 20,22, 2) Obadele Thompson, Barbados, 20,26, 3) Kevin Little, USA 20,38, 4) Stefan Holz, Tyskland 20,59. 2. heat: 1) Maurice Greene, USA 20,23, 2) Julian Golding, Storbritannia 20,32, 3) John Ertzgard, Norge 20,61, 4) Glenn Smith, Canada 20,65. 3. heat: 1) Marlon Devonish, Storbritannia 20,51, 2) Ivan Garcia, Cuba 20,57, 3) Christopher Williams, Jamaica 20,59, 4) Koji Ito, Japan 20,62. 4. heat: 1) Frank Fredericks, Namibia 20,11, 2) Francis Obikwelu, Nigeria 20,15, 3) Marcin Urbas, Polen 20,32, 4) Patrick Stevens, Belgia 20,49.

Semifinalene går onsdag.

400 m, semifinale, (følgende videre til finale): 1. heat: 1) Michael Johnson, USA 43,95, 2) Alejandro Cardenas, Mexico 44,37, 3) Sanderlei Claro Parrela, Brasil 44,37, 4) Mark Richardson, Storbritannia 44,47. Ikke til finale: 5) Jerome Davis, USA 44,51, 6) Tomasz Czubak, Polen 44,62, 7) Kennedy Ochieng, Kenya 45,57, 8) Danny McFarlane, Jamaica 48,86. 2. heat: 1) Jerome Young, USA 44,55, 2) Antonio Pettigrew, USA 44,98, 3) Gregory Haughton, Jamaica 45,09, 4) Jamie Baulch, Storbritannia 45,24.

110 m hekk, semifinale (følgende til finale): 1. heat: 1) Duane Ross, USA 13,14, 2) Florian Schwarthoff, Tyskland 13,30, 3) Yoel Hernandez, Cuba 13,32, 4) Falk Balzer, Tyskland 13,32. 2. heat: 1) Anier Garcia, Cuba 13,18, 2) Colin Jackson, Storbritannia 13,19, 3) Tony Dees, USA 13,30, 4) Jonathan N'Senga, Belgia 13,47.

Finalen går onsdag.

400 m hekk (følgende til semifinale): 1. heat: 1) Kazuhiko Yamazaki, Japan 49,08, 2) Tibor Bedi, Ungarn 49,38. 2. heat: 1) Samuel Matete, Zambia 48,90, 2) Carlos Silva, Portugal 49,02. 3. heat: 1) Fabrizio Mori, Italia 49,07, 2) Pawel Januszewski, Polen 49,21, 3) Jiri Muzik, Tsjekkia 49.40. 4. heat: 1) Dinsdale Morgan, Jamaica 48,99, 2) Jean Laurent Heusse, Frankrike 49,82. 5. heat: 1) Stephane Diagana, Frankrike 48,55, 2) Eronilde Nunes De Araujo, Brasil 48,81, 3) Torrance Zellner, USA 48,97. 6. heat: 1) Marcel Schelbert, Sveits 48,66, 2) Joey Woody, USA 49,18. 7. heat: 1) Kemel Thompson, Jamaica 49,17, 2) Thomas Goller, Tyskland 49,52.

Semifinalene går onsdag.

Kvinner, 200 m, kvartfinale (følgende til semifinale): 1. heat: 1) Marion Jones, USA 22,45, 2) Merlene Frazer, Jamaica 22,48, 3) Lauren Hewitt, Australia 22,73, 4) Chandra Sturrup, Bahamas 22,84. 2. heat: 1) Beverley McDonald, Jamaica 22,26, 2) Fatima Yusuf, Nigeria 22,28, 3) Muriel Hurtis, Frankrike 22,31, 4) Manuela Levorato, Italia 22,60. 3. heat: 1) Inger Miller, USA 22,49, 2) Svetlana Gontsjarenko, Russland 22,77, 3) Andrea Philipp, Tyskland 22,81, 4) Tania Van Heer, Australia 22,89. 4. heat: 1) Debbie Ferguson, Bahamas 22,53, 2) Juliet Campbell, Jamaica 22,69, 3) Natalja Vinogradova-Safronnikova, Hviterussland 22,74, 4) Nova Peris-Kneebone, Australia 22,76.

Semifinalene går onsdag.

400 m, semifinale (følgende til finale): 1. heat: 1) Falilat Ogunkoya, Nigeriga 49,96, 2) Lorraine Graham, Jamaica 50,05, 3) Anja Rucker, Tyskland 50,09, 4) Natalya Nazarova, Russland 50,48. 2. heat: 1) Cathy Freeman, Australia 49,76, 2) Grit Breuer, Tyskland 50,16, 3) Katharine Merry, Storbritannia 50,21, 4) Olga Kotlyarova, Russland 50,32.

Finalen går torsdag.