Hun hadde bare kjørt noen minutter da hun var på vei hjem over Fetsund-brua etter å ha vært på trening i Fetsund sentrum mandag denne uka.
- Jeg syntes det kom noe røyk fra bilen, men trodde først det kom fra utsida av bilen, sier Flåten Wold til Dagbladet.
Det var Romerikes Blad som først omtalte saken.
- Tok sekunder
Hun forklarer at hun mistet luktesansen etter at hun fikk fjernet en svulst. Det var derfor først da det kom mer røyk inn i kupeen at hun skjønte at det var bilen hennes det var noe galt med.
- Da var min første tanke og få kjørt over så jeg ikke skulle sperre trafikken.
Men da hun så flammene ved beina måtte hun gjøre noe.
- Da tok det noen få sekunder før jeg var ute av bilen. Jeg var redd, og vet ikke hvordan en brann oppfører seg i bil. Jeg var redd det skulle eksplodere, forklarer hun.
- Hvor mye brant det i bilen?
- Det brant slik at man tydelig så flammene i bilen. Det var en ambulanse som sto på brua som kom kjapt til. De prøvde å slokke brannen med brannslukningsapparat, men greide det ikke, heller ikke når de fikk hjelp av en annen person med et mindre apparat, forteller Flåten Wold.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger