Taket på den private skolen Shaheen i Balakot falt bare sammen da jorda rystet klokka ti på ni lørdag morgen. Inne i skolen var 650 elever.
- Vi satt i klasserommet da det skjedde. Vi forsøkte å reise oss og løpe ut, men alt bare falt sammen. Jeg ble liggende under ruiner med bare hodet fritt. Der er mange flere der inne, forteller tenåringen Busra.
Byen Balakot i den pakistanske delen av Kashmir var blant de hardest rammede i jordskjelvet som i går ble oppgradert til 7,7 på Richters skala. Byen hadde 20 000 innbyggere. I går kveld var 2 500 av dem funnet døde.
Opptil 30 000 døde
Fra oven ser det ut som byen er knust av en enorm valse.
Så mange som 30 000 mennesker være døde etter jordskjelvet i Pakistan.
Innenriksminister Aftab Sharpao opplyste at så langt er 19 136 rapportert omkommet. 42 397 er skadd.
- Dødstallene stiger for hver time, opplyste han på en pressekonferanse i går.

Skolene var dårlig bygd
Svært mange av de omkomne var barn og ungdom. Store og dårlig bygde skoler bare raste sammen over dem. I landsbyen Garhi Habibulla nord i Mansehra-distriktet hentet redningsarbeidere ut 250 døde skolejenter. I Muzaffarabad grov pårørende og soldater i ruinene av byens skoler og hentet ut døde elever.
Bare i denne byen, som er hovedstad i den pakistanske delen av Kashimir, er dødstallene totalt kommet opp i 11 000 mennesker, opplyste lokale myndigheter i går.
60 prosent av storbyen ligger i ruiner.
I Balakot venter innbyggerne fortsatt på hjelp. Jordras utløst av skjelvet stengte veiforbindelsen opp i det bratte fjellandet og Pakistans militære har så langt ikke klart å fly inn verken redningsmannskaper eller forsyninger.
- Ingen har kommet for å hjelpe oss. Vi kan ikke gjøre dette uten hjelp, sier Faizan Farooq (19) til AP. Han sto utenfor ruinene av et fireetasjers skolebygg der mange av hans venner ble fanget.
- I starten hørte jeg barn som ropte om hjelp, men nå er det ikke lenger tegn til liv, sier han.