Stasjon stengt av tordenvær - hus truffet av lyn

Ventes mer torden på Østlandet utover lørdagen.

NEDSLAGSFELT: Kartet viser lynnedslag natt til lørdag/tidlig lørdag morgen. Foto: Meteorologisk institutt
NEDSLAGSFELT: Kartet viser lynnedslag natt til lørdag/tidlig lørdag morgen. Foto: Meteorologisk institutt Vis mer
Publisert
Annonse

att til lørdag har det vært tordenvær på deler av Østlandet, og utover dagen ventes det fortsatt spredte regnbyger med torden, melder Meteorologisk institutt på Twitter.

Lørdag morgen er Kongsberg stasjon stengt på grunn av tordenvær i området.

Bane Nor meldte om stengningen klokken 6.25 fredag morgen.

Stengningen berører regionstoget Kongsberg – Oslo S – Eidsvoll på Gardermobanen, og toget mellom Oslo S – Kristiansand – Stavanger på Sørlandsbanen.

På Krøderen i Viken ble et hus truffet av lynnedslag. Lynet slo ned i en flaggstang og forplantet seg inn i huset. Ingen ble skadd, men huset fikk store materielle skader og all elektronikk ble slått ut, meldte Sørøst politidistrikt på Twitter klokka 5.44.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer