Tour de France-lagene

Lagene til årets Tour de France.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

US Postal Service: Lance Armstrong (USA), Tyler Hamilton (USA), George Hincapie (USA), Christian Vandevelde (USA), Vjatsjeslav Ekimov (Russland), Roberto Heras (Spania), Jose Luis Rubiera (Spania), Steffen Kjærgaard (Norge), Victor Hugo Pena (Colombia).

Deutsche Telekom: Jan Ullrich (Tyskland), Erik Zabel (Tyskland), Udo Bolts (Tyskland), Jens Heppner (Tyskland), Andreas Kloden (Tyskland), Steffen Wesemann (Tyskland), Giuseppe Guerini (Italia), Kevin Livingston (USA), Aleksandre Vinokurov (Kasakhstan).

ONCE: Joseba Beloki (Spania), Rafael Diaz (Spania), Santos Gonzalez (Spania), Igor Gonzalez Galdeano (Spania), Ivan Gutierrez (Spania), Carlos Sastre (Spania), Marcos Serrano (Spania), Jörg Jaksche (Tyskland), Ivan Parra (Colombia).

Festina: Christophe Moreau (Frankrike), Florent Brard (Frankrike), Pascal Chanteur (Frankrike), Pascal Lino (Frankrike), Arnaud Pretot (Frankrike), Angel Casero (Spania), Felix Garcia Casas (Spania), Luis Perez (Spania), Sven Teutenberg (Tyskland).

Fassa Bortolo: Francesco Casagrande (Italia), Fabio Baldato (Italia), Ivan Basso (Italia), Wladimir Belli (Italia), Nicola Loda (Italia), Alessandro Petacchi (Italia), Matteo Tosatto (Italia), Sergej Ivanov (Russland), Dimitrij Konysjev (Russland).

Rabobank: Michael Boogerd (Nederland), Bram De Groot (Nederland), Steven De Jongh (Nederland), Erik Dekker (Nederland), Maarten Den Bakker (Nederland), Marc Lotz (Nederland), Grisha Niermann (Tyskland), Geert Verheyen (Belgia), Marc Wauters (Belgia).

Lotto: Rik Verbrugghe (Belgia), Mario Aerts (Belgia), Serge Baguet (Belgia), Fabien De Waele (Belgia), Kurt Van de Wouwer (Belgia), Paul Van Hyfte (Belgia), Steve Vermaut (Belgia), Jeroen Blijlevens (Nederland), Gennady Mikhailov (Russland).

Cofidis: Daniel Atienza (Spania), Inigo Cuesta (Spania), Andrei Kivilev (Kasakhstan), Massimiliano Lelli (Italia), Guido Trentin (Italia), Nico Mattan (Belgia), David Millar (Storbritannia), David Moncoutie (Frankrike), Christophe Rinero (Frankrike).

Mapei: Daniele Nardello (Italia), Michele Bartoli (Italia), Paolo Bettini (Italia), Davide Bramati (Italia), Paolo Fornaciari (Italia), Stefano Garzelli (Italia), Stefano Zanini (Italia), Bart Leysen (Belgia), Tom Steels (Belgia).

Ibanesto.com: Francisco Mancebo (Spania), Santiago Blanco (Spania), Vicente Garcia-Acosta (Spania), Eladio Jimenez (Spania), Jon Odriozola (Spania), Javier Pascual Rodriguez (Spania), Leonardo Piepoli (Italia), Denis Mentsjov (Russland), Tomasz Brozyna (Polen).

Crédit Agricole: Bobby Julich (USA), Jonathan Vaughters (USA), Stuart O'Grady (Australia), Thor Hushovd (Norge), Jens Voigt (Tyskland), Anthony Morin (Frankrike), Sebastien Hinault (Frankrike), Frederic Bessy (Frankrike), Christopher Jenner (Frankrike).

Euskaltel: David Etxebarria (Spania), Roberto Laiseka (Spania), Alberto Lopez de Munain (Spania), Haimar Zubeldia (Spania), Inigo Chaurreau (Spania), Angel Castresana (Spania), Txema Del Olmo (Spania), Iker Flores (Spania), Unai Etxebarria (Venezuela).

AG2R: Benoit Salmon (Frankrike), Christophe Agnolutto (Frankrike), Ludovic Turpin (Frankrike), Stephane Berges (Frankrike), Gilles Maignan (Frankrike), Ludovic Capelle (Belgia), Sebastien Demarbaix (Belgia), Jaan Kirsipuu (Estland), Aleksandre Botsjarov (Russland).

CSC: Laurent Jalabert (Frankrike), Nicolas Jalabert (Frankrike), Michael Blaudzun (Danmark), Nicolay Bo Larsen (Danmark), Jakob Piil (Danmark), Nicki Sørensen (Danmark), Rolf Sørensen (Danmark), Francisco Cerezo (Spania), Marcelino Garcia (Spania).

Jean Delatour: Laurent Brochard (Frankrike), Patrice Halgand (Frankrike), Olivier Trastour (Frankrike), Laurent Roux (Frankrike), Gilles Bouvard (Frankrike), Eddy Seigneur (Frankrike), Christophe Oriol (Frankrike), Jerome Bernard (Frankrike), Stephane Goubert (Frankrike).

Kelme: Oscar Sevilla (Spania), Javier Pascual Llorente (Spania), Aitor Gonzalez (Spania), Jose Angel Vidal (Spania), Toni Tauler (Spania), Jose Enrique Gutierrez (Spania), Santiago Botero (Colombia), Felix Cardenas (Colombia), Laurent Desbiens (Frankrike).

Bonjour: Didier Rous (Frankrike), Walter Beneteau (Frankrike), Sylvain Chavanel (Frankrike), Jean-Cyril Robin (Frankrike), Francois Simon (Frankrike), Franck Renier (Frankrike), Damien Nazon (Frankrike), Franck Bouyer (Frankrike), Olivier Perraudeau (Frankrike).

Lampre: Marco Serpellini (Italia), Rubens Bertogliati (Italia), Marco Pinotti (Italia), Raivis Belohvosciks (Latvia), Ludo Dierckxsens (Belgia), Johan Verstrepen (Belgia), Robert Hunter (Sør-Afrika), Zbigniew Spruch (Polen), Jan Svorada (Tsjekkia).

La Francaise des Jeux: Sven Montgomery (Sveits), Daniel Schnider (Sveits), Bradley McGee (Australia), Jimmy Casper (Frankrike), Frederic Guesdon (Frankrike), Christophe Mengin (Frankrike), Jacky Durand (Frankrike), Nicolas Vogondy (Frankrike).

Domo: Romans Vainsteins (Latvia), Enrico Cassani (Italia), Marco Milesi (Italia), Servais Knaven (Nederland), Max van Heeswijk (Nederland), Axel Merckx (Belgia), Johan Museeuw (Belgia), Fred Rodriguez (USA), Piotr Wadecki (Polen).

BigMat: Stephane Heulot (Frankrike), Xavier Jan (Frankrike), Guillaume Auger (Frankrike), Ludovic Auger (Frankrike), Thierry Gouvenou (Frankrike), Christophe Capelle (Frankrike), Sebastien Talabardon (Frankrike), Loic Lamouller (Frankrike), Aleksej Sivakov (Russland).