Coronaviruset:

Trump har corona

Donald Trump (74) bekrefter fredag morgen at han og førstedame Melania har testet positivt på covid-19.

VIP: Disse bildene er fra VIP-avdelinga på Walter Reed Army Medical Hospital hvor president Donald Trump nå får behandling. Video: AP. Foto: NTB. Reporter: Elias Kr. Zahl-Pettersen Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

USAs president Donald Trump har testet positivt på coronaviruset. Det samme har førstedame Melania.

Det bekrefter presidenten på Twitter fredag morgen.

- Vi starter umiddelbart på vår karantene og prosessen med å bli friske. Vi skal komme oss gjennom dette SAMMEN, skriver Trump.

Melania Trump har fredag morgen postet en melding på Twitter, der også hun bekrefter at hun og president Trump har testet positivt for coronaviruset.

- Som alt for mange amerikanere i år, er jeg og #potus i karantene etter at vi testet positivt for covid-19, skriver førstedamen.

Hun skriver at de er i god form og har avlyst alle kommende planer.

Flere har tatt til tastaturet for å sende sin støtte til Trump. Fredag morgen norsk tid skriver Mike Pence på Twitter at han og kona, Karen, tenker på Trump.

- Vi sender vår kjærlighet og ber for at våre venner Donald Trump og Melania Trump. Det samme gjør millioner av amerikanere, skriver Pence.

Trumps lege: - De har det bra:

I et brev fra Det hvite hus bekrefter Trumps lege at Donald Trump og Melania Trump begge har testet positivt for coronaviruset.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer