To 18 måneder gamle barn er døde etter en drukningsulykke som fant sted i den amerikanske delstaten Oklahoma torsdag morgen.
Det melder den amerikanske TV-kanalen NBC4.
Havnet i bassenget
Locklyn og Loreli Callazzo hadde havnet i familiens basseng. Bilder fra åstedet viser at bassenget ligger i familiens bakgård, ganske nærme huset.
Det var en av foreldrene som oppdaget at barna lå i vannet, melder NBC4.
Da nødetatene kom til stedet, hadde barna allerede blitt hentet ut av vannet av mora, melder People Magazine.
Foreldrene skal ifølge nødetatene ha startet hjerte-og-lunge-redning umiddelbart, fram til brannvesenet ankom stedet og tok over.
- Gutt og jente
Barna ble så hastet til Baptist-sykehuset i Oklahoma City.
- Det var en gutt og ei jente, og de var søsken, sier Greg Merrell, som er avdelingsleder for brannvesenet i Oklahoma City.
Brannvesenet er ikke sikre på hvor lenge barna var i bassenget.
Vitner forteller at barna ble sendt avgårde i hver sin ambulanse.
Dessverre sto ikke livene til å redde, og barna ble seinere erklært døde.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger