Fredag ettermiddag rapporteres det flere steder om eksplosjoner i den russiskokkuperte byen Luhansk helt øst i Ukraina, skriver CNN.
Bilder av røyk og flammer er blitt spredd på flere Telegram-kontoer fra byen som er hovedstad i den selverklærte Luhansk-republikken. Byen huser også et av de største hovedkvarterene for Russlands krig i Ukraina.
Utenfor rekkevidde
Byen er omkring hundre kilometer fra frontlinja og utenfor rekkevidde for utstyr Ukraina tidligere har hatt, selv langdistranserakettene HIMARS. Derfor har angrepene mot Luhansk vært svært begrenset gjennom krigen.

- Putin lever i frykt
Torsdag ble det imidlertid rapportert at Storbritannia har levert missiler av typen Storm Shadow til Ukraina.
Missilene har en rekkevidde på 250 kilometer - og kan unngå radar-deteksjon, skriver CNN.

«Forandrer alt»
En amerikansk tjenesteperson sier til CNN at missilet «forandrer alt når det gjelder avstander».
Spekulasjonene er nå høylytte om hvorvidt Ukraina kan ha brukt de nye missilene i angrepet på Luhansk, blant annet fra sjefkorrespondent Yaroslav Trofimov i Wall Street Journal.