Utga seg for å være politi - ble selv narkosiktet

Til og med kvinnens familie trodde hun var politi.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet.no): En 28 år gammel svensk kvinne levde seg sterkt inn i rollen som politi. Hun hadde falsk politilegitimasjon, falske visittkort og kjørte i en bil som var svært lik den typen svensk politi bruker. Nå er hun siktet i en narkosak sammen med samboeren, skriver adressa.

Lurte familien

Svensk politi fant sin falske kollega da de etterforsket en narkosak i Sør-Jämtland. Hun skal ikke ha utnyttet den falske stillingen til å begå alvorlige lovbrudd, men framsto allikevel som seriøs nok til at den nærmeste familien lot seg lure.

Brukte startpistol som våpen

Hun kjørte rundt i sin egen bil iført politiuniform og bar våpen slik svensk politi gjør.

- Hun har malt om en bil så den ser ut som en politibil, hun har båret uniform og forfalsket politilegitimasjon samt ett våpen, sier Per Thelin ved Østersunds-politiet til Østersunds-posten.

Våpenet viste seg å være en startpistol.

Ba om å låne faxen

Det er samboeren hennes som har de mest alvorlige mistankene rettet mot seg i narkosaken. Politiet ble oppmerksom på kvinnen etter at de mottok henvendelser og at folk reagerte på noe de mente var merkelig oppførsel for en politikvinne.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer