- Vi har knekt ryggen på opprørne

Nattens sikre fra Tripoli: Kadhafis mektigste sønn er ikke arrestert.

IKKE ARRESTERT:  Muammar Kadhafis mest profilerte sønn Saif al-Islam Kadhafi var ute i Tripolis gater i natt og pratet selvsikkert både med journalister og tilhengere. Han fortalte at faren er i sikkerhet i Tripoli.FOTO: IMED LAMLOUM, AFP/SCANPIX.
IKKE ARRESTERT: Muammar Kadhafis mest profilerte sønn Saif al-Islam Kadhafi var ute i Tripolis gater i natt og pratet selvsikkert både med journalister og tilhengere. Han fortalte at faren er i sikkerhet i Tripoli.FOTO: IMED LAMLOUM, AFP/SCANPIX. Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet): Situasjonen er fortsatt høyst usikker  i Libyas hovedstad i morgentimene med påstander fra begge sider om full militær kontroll.

Det som ER sikkert, er at diktatoren Muammar Kadhafis mest profilerte sønn, Saif al-Islam, ikke er arrestert, som opprørerne har hevdet.

Og opprørsbevegelsen hadde heller ikke større kontroll i natt enn at sønnen kunne ta seg mellom farens hovedkvarter og det internasjonale pressehotellet Rixos for å prate med reportere og bli hyllet av tilhengere underveis.

- De har gått i en felle En selvsikker, smilende og tilsynelatende kampvillig Saif al-Islam Kadhafi dukket opp på Hotel Rixos i grålysningen.

Til BBCs reporter Matthew Price fortalte Saif al-Islam Kadhafi:

- Vi har knekt ryggen på opprørerne. De har gått i en felle nå som de har tatt seg inn i Tripoli. Vi har gitt dem hard kamp, så vi kommer til å vinne, erklærte sønnen.

På spørsmål om hans far, oberst Kadhafi, er trygg og fortsatt i Tripoli, svarte sønnen smilende:

- Selvfølgelig!

- Kontroll med Tripoli Saif al-Islam Kadhafi møtte også tre journalister utenfor farens hovedkvarter Bab al-Azizia.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer