Viagra kan gi synstrøbbel

Hvis du har hjerte- og karsykdommer, bør du ikke bruke potenspillen Viagra.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan innholde utdatert informasjon

Det amerikanske legemiddeltilsynet FDA har nylig kommet med en rapport hvor de mener å kunne bevise at folk med hjerte- og karsykdommer ikke bør bruke det omdiskuterte potensmiddelet Viagra.

  Ifølge rapporten, har flere personer fått problemer med synet etter at de har brukt Viagra:

 En 58 år gammel mann mistet synet på venstre øye etter Viagra-bruk.

 En annen Viagra-bruker fikk synsproblemer på høyre øye.

Avviser

Viagra-produsenten Pfizer avviser påstandene:

  - Det er umulig å si at Viagra kan føre til synstrøbbel, sier Alan Laties i Pfizer til Wall Street Journal.

  Pfizers talsmann sier videre at FDAs rapport ikke er til å stole på: Produsenten viser til at hele 25 millioner Viagra-doser er solgt, og at kun et fåtall rapporter om synstrøbbel er kommet FDA i hende.

(Dagbladet :på nettet)