Vogntog i brann etter kollisjon i Hedmark

Tre vogntog involvert i ulykke på riksvei 20 i Grue.

Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet.no): Et vogntog står i brann etter at til sammen tre vogntog var involvert i en trafikkulykke på riksvei 20 i Grue kommune i Hedmark mandag kveld.

Ulykken skjedde i 18.30-tiden, og en time senere hadde politiet ennå ikke fått oversikt over skadeomfanget.

- Det er et tysk og et finsk vogntog som har frontkollidert. Et tredje vogntog kjørte av veien for å unngå kollisjonen. Dette vogntoget ligger utenfor veien. Vi har ikke full oversikt over skadesituasjonen, fordi det ene vogntoget står i brann, sier operasjonsleder Vidar Pedersen til Dagbladet.no.

Den tyske føreren ble fraktet bort med luftambulanse med ukjent skadeomfang, mens en annen sjåfør ble brakt til Kongsvinger sykehus med hode- og brystskader. Det er ikke kjent hvor alvorlige disse skadene er.

Når det gjelder den tredje sjåføren, som var innblandet, har politiet foreløpig ikke noen opplysninger å komme med.

- Vi mangler tilbakemelding på den tredje sjåføren, sier Pedersen til Dagbladet.no. Ifølge politiet har ingen av de tre involverte kjøretøyene eksplosiv last. Politi, brannvesen og ambulanse er fortsatt på stedet.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer