TALENT: Rosenborg-talentet Erik Botheim har bidratt til en god start for andrelaget. Foto: Ole Martin Wold / NTB scanpix
TALENT: Rosenborg-talentet Erik Botheim har bidratt til en god start for andrelaget. Foto: Ole Martin Wold / NTB scanpixVis mer

Tabell 3. divisjon norsk fotball:

3. divisjon er i gang: Slik har det gått med de 84 lagene

To runder er spilt.

(Dagbladet): Slik ser det ut etter åpningsrundene i tredjedivisjon (nivå fire) i norsk fotball.

Les oppsummeringen av de første rundene på nivå tre her.

Norsk Tipping-ligaen, avd. 1:

Oslo-laget Oppsal leder avdeling 1 av Norsk Tipping-ligaen etter to spilte kamper.

De åpnet årets tredjedivisjon med 4-2-seier borte mot Hødd 2, før de slo Molde 5-1 hjemme.

Kristian Bjørseth har scoret tre mål på to kamper.

Drøbak-Frogn står også med seier på to av to kamper, men ligger bak Oppsal på målforskjell.

Follo, som for bare åtte år siden nådde finalen i cupen, ligger på femteplass med fire poeng.

Kristiansund 2, Hødd 2, Ready og Rilindja (én kamp spilt) står uten poeng.

Lag
KVUT+-P
1.Oppsal2200936
2.Drøbak-Frogn2200526
3.Spjelkavik2110544
4.Træff2110544
5.Follo2110434
6.Molde 22101763
7.KFUM 22101543
8.Herd2101323
9.Lokomotiv Oslo2101233
10.Ullern1010111
11.Rilindja1001120
12.Ready2002140
13.Hødd 22002480
14.Kristiansund BK 22002280

Norsk Tipping-ligaen, avd. 2:

Tre lag står med full pott i avdeling 2 av Norsk Tipping-ligaen etter to runder.

Valdres leder da de har bedre målforskjell enn Eidsvold TF og Lillestrøm.

Laget fra Oppland åpnet med 4-1-seier borte mot Vestfossen, før de deretter knuste Skjetten 5-1 på eget gress.

Kyle Spence står med fire mål på to kamper for Valdres.

Nederst på tabellen ligger Skjetten, Selbak og Kråkerøy, som alle står uten poeng etter to kamper.

Lag
KVUT+-P
1.Valdres2200926
2.Eidsvold TF2200836
3.Lillestrøm 22200416
4.Gjelleråsen2110534
5.Strømsgodset 22101553
6.Lørenskog2101443
7.Bjørnevatn2101343
8.Kvik Halden2101123
9.Vestfossen2101353
10.Østsiden2020442
11.Skedsmo2011231
12.Kråkerøy2002240
13.Selbak2002380
14.Skjetten2002160

Norsk Tipping-ligaen, avd. 3:

Både Halsen og Sandefjord 2 har åpnet Norsk Tipping-ligaen avd. 3 med seks poeng på to kamper, men førstnevnte leder på målforskjell.

Halsen slo først Sola 2-0 borte. Deretter smadret de Egersund 2 6-0 på eget gress.

Vest-Agder-lagene Vindbjart og Donn står med tre poeng, men de har én kamp til gode på resten.

Pors Grenland og FK Tønsberg ligger på niende- og tiendeplass med ett poeng.

Start 2 og Åssiden står med null poeng.

Lag
KVUT+-P
1.Halsen2200806
2.Sandefjord 22200616
3.Ørn-Horten2110714
4.Staal Jørpeland2110314
5.Donn1100523
6.Urædd2101323
7.Vindbjart1100103
8.Egersund 22101273
9.Pors Grenland2011231
10.FK Tønsberg2011121
11.Sola2011241
12.Madla2011251
13.Åssiden2002280
14.Start 22002190

Norsk Tipping-ligaen, avd. 4:

Bergenslaget FK Fyllingsdalen topper tabellen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 etter to spilte kamper.

Vardeneset, som også står med seks poeng, ligger bak på målforskjell.

Fyllingsdalen vant først 4-0 borte mot Øystese. Deretter slo de Tertnes hjemme på Varden Amfi.

Der Rosenborgs andrelag gjør det godt i tredjedivisjon, går det tyngre for Brann 2.

Andrelaget ligger sist på tabellen med elleve baklengsmål. Fana står også uten poeng.

Lag
KVUT+-P
1.FK Fyllingsdalen2200816
2.Vardeneset2200736
3.Lysekloster2110614
4.Viking 22110744
5.Sotra2110524
6.Brodd2110204
7.Sogndal 22101683
8.Tertnes2101353
9.Førde2011241
10.Stord2011251
11.Øystese2011261
12.Varegg2011051
13.Fana2002350
14.Brann 220027110

Norsk Tipping-ligaen, avd. 5:

Der Rosenborg åpnet noe treigt i Eliteserien, topper Rosenborg 2 tabellen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 4 etter to kamper spilt.

Også Trøndelag-lagene Steinkjer og Levanger 2 står med seks poeng av seks mulig.

Rosenborg 2 åpnet med 3-0-seier mot Brumunddal. Deretter slo de Gjøvik Lyn 4-0 på bortebane.

Erik Botheim (18) scoret hat trick mot Brumunddal. Siden den gang har han startet for førstelaget mot Trygg/Lade og vært på benken mot Start.

Orkla og Tynset ligger nederst på tabellen etter tap i de to første serierundene.

Lag
KVUT+-P
1.Rosenborg 22200706
2.Steinkjer2200946
3.Levanger 22200506
4.Løten2110424
5.Verdal2110544
6.Gjøvik-Lyn2101243
7.Tillerbyen2101133
8.Melhus2020222
9.Byåsen2011231
10.Ottestad2011351
11.Kolstad2011241
12.Brumunddal2011031
13.Tynset2002250
14.Orkla2002380

Norsk Tipping-ligaen, avd. 6:

Bodø-laget Junkeren topper avdeling 6 i tredjedivisjon med seks poeng og den elleville målforskjellen 17-2 etter to kamper.

De åpnet med 3-2-seier borte mot Grei, før de smadret Vesterålen-laget Sortland 14-0.

Da scoret kaptein Ivar Johannes Jakobsen Unhjem fem mål, mens Emil Pettersen scoret fire.

Unhjem scoret også to mål i kampen mot Grei, og står dermed med sju mål på to kamper.

Fløya står også med seks poeng, mens Frigg, Harstad og Finnsnes står med fire poeng.

Den gamle storheten Lyn står med én seier og ett tap på sine to første kamper.

Sortland, Korsvoll, Skjervøy og Grei står alle med null poeng.

Lag
KVUT+-P
1.Junkeren22001726
2.Fløya2200636
3.Frigg2110824
4.Harstad2110754
5.Finnsnes2110534
6.Skarp2110214
7.Lyn2101433
8.Melbo2101443
9.Senja2101333
10.Stålkameratene2101483
11.Grei2002360
12.Skjervøy2002360
13.Korsvoll2002490
14.Sortland20022170