47 gull deles ut i Osaka

Se hele programmet.

Programmet for friidretts-VM på Nagai stadion i Osaka, Japan (i alt 47 øvelser, 24 for menn og 23 for kvinner - norsk tid):

Lørdag 25. august:
Finaler (3):
Maraton menn kl. 00.00, kule menn 13.20, 10.000 m kvinner 14.50.

Innledende øvelser: Sjukamp kvinner 100 m hekk 03.00, kvalifisering kule menn (to grupper) 03.00, 1. runde 3000 m hekk kvinner 02.40, sjukamp kvinner høyde (to grupper) 04.20, 1. runde 1500 m menn 04.25, 1. runde 100 m menn 05.10, sjukamp kvinner kule (to grupper) 12.10, 1. runde 800 m kvinner 12.30, kvalifisering slegge menn gruppe A 12.30, gruppe B 13.00, kvartfinaler 100 m menn 19.15, kvalifisering tresteg menn (to grupper) 13.30, 1. runde 400 m hekk menn 13.45, sjukamp kvinner 200 m 14.30.

Søndag 26. august:

Finaler (4): 20 km kappgang menn 01.00, kule kvinner 12.45, sjukamp kvinner 800 m 14.15, 100 m menn 15.20.

Innledende øvelser: Kvalifisering diskos menn gruppe A 02.30, gruppe B 04.10, 1. runde 3000 m hinder menn 03.00, kvalifisering kule kvinner (to grupper) 03.30, 1. runde 400 m kvinner 03.50, 1. runde 100 m kvinner 04.40, sjukamp kvinner lengde (to grupper) 10.15, sjukamp kvinner spyd gruppe A 11.45, gruppe B 12.50, semifinaler 800 m kvinner 12.45, kvalifisering stav kvinner (to grupper) 13.00, semifinaler 100 m menn 13.10, kvartfinaler 100 m kvinner 13.35, semifinaler 400 m hekk menn 14.45.

Mandag 27. august:
Finaler (5):
Slegge menn 12.30, 3000 m hinder kvinner 13.20, tresteg menn 13.30, 10.000 m menn 14.40, 100 m kvinner 15.20.

Innledende øvelser: Kvalifisering diskos kvinner gruppe A 03.00, gruppe B 04.30, 1. runde 100 m hekk kvinner 03.10, kvalifisering lengde kvinner (to grupper) 03.30, kvalifisering høyde menn (to grupper) 03.40, 1. runde 400 m hekk kvinner 03.50, semifinaler 100 m kvinner 12300, semifinaler 1500 m menn 13.40, semifinaler 400 m kvinner 14.10.

SØLV FOR ANDREAS SIST: I Helsinki-VM ble Andreas Thorkildsen toer. Estlands Andrus Varnik tok gullet, russiske Sergey Makarov havnet på bronseplass. Foto: Scanpix/Afp
SØLV FOR ANDREAS SIST: I Helsinki-VM ble Andreas Thorkildsen toer. Estlands Andrus Varnik tok gullet, russiske Sergey Makarov havnet på bronseplass. Foto: Scanpix/Afp Vis mer

Tirsdag 28. august:

Finaler (6): Stav kvinner 12.30, diskos menn 13.30, lengde kvinner 13.50, 3000 m hinder menn 13.55, 800 m kvinner 14.20, 400 m hekk menn 15.20.

Innledende øvelser: Kvalifisering slegge kvinner gruppe A 03.00, gruppe B 04.25, 1. runde 400 m menn 03.10, 1. runde 200 m menn 04.10, semifinaler 100 m hekk kvinner 12.35, kvartfinaler 200 m menn 13.10, semifinaler 400 m hekk kvinner 14.40.

Onsdag 29. august:

Finaler (5): Diskos kvinner 12.45, høyde menn 13.00, 100 m hekk kvinner 14.05, 400 m kvinner 14.50, 1500 m menn 15.05.

Innledende øvelser: 1. runde 1500 m kvinner 03.00, kvalifisering spyd kvinner gruppe A 03.00, gruppe B 04.25, kvalifisering lengde menn (to grupper) 03.20, 1. runde 200 m kvinner 03.40, 1. runde 110 m hekk menn 04.40, kvalifisering tresteg kvinner (to grupper) 12.30, kvartfinaler 200 m kvinner 12.40, 1. runde 5000 m kvinner 13.05, semifinaler 400 m menn 14.25, semifinaler 200 m menn 05.20.

Torsdag 30. august:

Finaler (4): Slegge kvinner 12.30, 400 m hekk kvinner 13.25, lengde menn 13.40, 200 m menn 15.20.

Innledende øvelser: Kvalifisering stav menn (to grupper) 12.35, 1. runde 800 m menn 12.40, 1. runde 5000 m menn 13.45, semifinaler 110 m hekk menn 14.30, semifinaler 200 m kvinner 15.00.

Fredag 31. august:

Finaler (6): 20 km kappgang kvinner 01.00, tresteg kvinner 12.30, spyd kvinner 13.40, 200 m kvinner 14.15, 400 m menn 15.05, 110 m hekk menn 15.20.

Innledende øvelser: Kvalifisering spyd menn gruppe A 02.30, gruppe B 04.00, tikamp menn 100 m 03.00, kvalifisering høyde kvinner (to grupper) 03.10, tikamp menn lengde (to grupper) 04.00, tikamp menn kule (to grupper) 06.00, tikamp høyde (to grupper) 11.30, semifinaler 1500 m kvinner 12.30, semifinaler 800 m menn 13.05, 1. runde 4 x 100 m menn 13.40, tikamp menn 400 m 14.35.

Lørdag 1. september:

Finaler (6): 50 km kappgang menn 00.00, stav menn 12.30, 5000 m kvinner 13.30, tikamp 1500 m 14.30, 4 x 100 m kvinner 15.05, 4 x 100 m menn 15.20.

Innledende øvelser: Tikamp menn 110 m hekk 02.00, 1. runde 4 x 100 m stafett kvinner 02.45, tikamp menn diskos 03.00, tikamp menn stav 06.00, tikamp menn 12.00, gruppe B 13.20, 1. runde 4 x 400 m kvinner 13.05, 1. runde 4 x 400 m menn 14.00.

Søndag 2. september:

Finaler (8): Maraton kvinner 00.00, høyde kvinner 12.00, spyd menn 12.30, 5000 m menn 12.30, 800 m menn 12.55, 1500 m kvinner 13.10, 4 x 400 m kvinner 13.30, 4 x 400 m menn 13.50.

(NTB)