Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert Sist oppdatert
(Dagbladet.no): Jentene har spilt i knøttsmå drakter lenge. Nå mener det internasjonale sandvolleyforbundet at gutta skal spille i bar overkropp, skriver Aftenposten.
Forslaget vekker ikke reaksjoner hos Norges landslagstrener Jon Grydeland. Han mener det blir mer komfortabelt uten topp, i stedet for å spille med ei skjorte våt av svette.
- Spillerne synes det er helt greit å spille uten topp. Det er jo stort sett slik vi trener når forholdene tillater det. Jeg ser på dette som helt uproblematisk, sier Grydeland til avisa.
TRENER UTEN TRØYE: Sandvolleyballspillere som Vegard Høidalen og Jørre Kjemperud, norsk par i OL i fjor, trives best uten overdel. Foto: Scanpix
Vis mer
LITEN BEKLEDNING: Amerikanske Misty May (t.h) Kerri Walsh tok OL-gull i slike bikinier. Foto: Scanpix/Ap
Last ned sportsappen vår
Vi bryr oss om ditt personvern
dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi
bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene
våre.