Avskriver Liverpool som tittelkandidat

Liverpool gikk på en ny smell mot Burnley, og har nå gått 430 minutter uten Premier League-mål. TV 2-ekspert mener de kan glemme ligagullet.

DEPPER: Mohamed Salah fikk en stor sjanse etter at han kom inn mot Burnley, men NIck Pope leverte en god redning. Foto: NTB
DEPPER: Mohamed Salah fikk en stor sjanse etter at han kom inn mot Burnley, men NIck Pope leverte en god redning. Foto: NTB Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert
  • Liverpool – Burnley 0–1 (0–0)

Liverpool har slitt voldsomt i angrep den siste tida. Tre Premier Leauge- kamper uten mål er svært uvanlig kost, og til kveldens oppgjør mot Burnley henviste Jürgen Klopp både Mohamed Salah og Roberto Firmino til benken.

Det løste ikke problemene.

Avskriver Liverpool

Ashley Barnes ble matchvinner da han scoret på straffespark etter 82 minutter.

Kampen endte 0-1 og det har nå gått 438 minutter (pluss overtid) siden Sadio Mané fant veien til nettmaskene i 1-1 kampen mot WBA 27. desember.

Det var også Liverpools første hjemmetap på 67 kamper.

TV 2-kommentator Øyvind Alsaker avskriver nå Liverpool som tittelkandidat:

I en SMS til Dagbladet utdyper Alsaker:

- Uten seier tror jeg at det blir for langt opp. Og Liverpools problemer forsvinner ikke på kort sikt. Lagets identitet er nådeløst press og en dødelig trio på topp. Den forsvinner litt uten en midtbane med de beste ballvinnerne.

Jürgen Klopp var også en slagen mann etter kveldens oppgjør:

- Det er et massivt slag i ansiktet. Det er mitt ansvar. Vi hadde ballen mye. Vi skapte noen sjanser, men greide ikke å omsette dem. Vi scorer ikke fordi vi gjør feil valg i viktige situasjoner, sier Klopp i et intervju vist på TV 2.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer