Håper Solskjær tar tak:

Bare én fra gamlegjengen jobber for Solskjær: - Det er litt rart

Paul Scholes er overrasket over hvor få fra den såkalte Class of '92 som fortsatt er i Manchester United.

LEGENDER: (f.v) Paul Scholes, Phil Neville, Ryan Giggs, Nicky Butt, David Beckham og Gary Neville spilte en stor rolle i Manchester Uniteds suksess i Fergusons tid som manager i klubben. Her fra premieren på filmen The Class of '92. Foto: REUTERS / Neil Hall / NTB Scanpix
LEGENDER: (f.v) Paul Scholes, Phil Neville, Ryan Giggs, Nicky Butt, David Beckham og Gary Neville spilte en stor rolle i Manchester Uniteds suksess i Fergusons tid som manager i klubben. Her fra premieren på filmen The Class of '92. Foto: REUTERS / Neil Hall / NTB Scanpix Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert

Den berømte Class of '92 var en del av Manchester United-laget som dominerte i Premier League i en årrekke. Spillerne det snakkes om er Paul Scholes, Phil Neville, Gary Neville, Ryan Giggs, Nicky Butt og David Beckham.

Disse spillerne var en del av Fergusons mest betrodde da han var sjef i klubben. Alle ble tatt opp i ung alder og fikk stor tillit av sin daværende manager som valgte å satse på akademispillerne i stedet for å hente spillere fra andre klubber.

Førstnevnte forteller i et intervju sitert av The Telegraph at hans generasjon ble oppfordret til å ta trenerkurs for å seinere få en rolle i klubben.

Likevel er det bare Nicky Butt som er en del av Ole Gunnar Solskjærs trenerteam per dag dato. Det stusser Scholes over.

- Ja, det er litt rart. Det var alltid planen til Ferguson at alle skulle være involvert på et vis, sier Scholes.

- Mye har forandret

Det skal sies at Scholes, Phil Neville og Giggs har tidligere hatt en rolle i klubben etter de la opp. Scholes forteller at han savner at United involverer tidligere helter på samme måte som for eksempel Ajax og Bayern München gjør den dag i dag.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer