Med Arsenal-tap for Nottingham Forest lørdag, vinner Manchester City Premier League.
Manager Mikel Arteta akter på ingen måte at dette skal skje. Og den siste tida har han skaffet laget et ekstra våpen:
Hunden «Win».
Hunden ble omtalt av avisa The Times i går. Nå bekrefter Arteta at rapportene om den firbeinte vennen stemmer. En labrador har begynt å gå rundt på treningsanlegget London Colney i Hertfordshire.
- I Arsenal snakker vi alltid om familie og å være bundet til hverandre. En stor familie trenger en hund for å representere familien, sier Arteta på en pressekonferanse før kampen i dag.
- Det er fortsatt ting i klubben som kan gjøres for å forbedre forbindelsen mellom folk. Vi kan vise mer omsorg og kjærlighet. Jeg fant denne hunden som etter min mening er den perfekte representanten for dette akkurat nå.

Arsenal tar grep
Arteta fortsetter:
- Navnet hennes er Win. Vi alle elsker å vinne. Og Win trenger masse kjærlighet. Så kjærlighet til Win. Det er det. Reaksjonene fra spillerne har vært utrolige. Hunden er en av oss og vil være med på reisen. Hun kan forandre humøret ditt. Du kan komme inn i bygningen og hun kommer og gir kjærlighet.
Og:
- Plutselig føler du energien. Spillerne koser med henne på gulvet. Det er vakkert å se på. Det er en annerledes følelse. For meg er disse tingene veldig viktig.

Hundens smittende entusiasme er bare et av virkemidlene Arteta har tatt i bruk for å bygge opp følelsen av enhet og samhold.
Et annet symbol er et 150 år gammelt oliventre utenfor kontoret til Arsenal-bossen.
- De 150 åra likner på klubben. Vi må passe på røttene hver dag. Vi må sørge for at de ikke blir forgiftet, at de ikke blir skadet og forblir i riktig tilstand, påpeker han.
Avspark i dag: Klokka 18.30.
Manchester City blir uansett seriemester med seier over Chelsea søndag.