EUGENE (Dagbladet): 3000 meter hinder byr på en rekke utfordringer og krav til utøverne. At de er gode til å stupe skal egentlig ikke være ett av dem.
Men det så det mistenkelig som at Lea Meyer trodde under forsøksheatet i friidretts-VM i går.
Den tyske kvinnen leverte et militærstup Kompani Lauritzen verdig i vannhinderet, og nå går bildet verden rundt. Hendelsen er blant annet omtalt i store deler av Europa i tillegg til Brasil, USA og Asia.
Uhellet skjedde på første runde, så hun hadde drøye 2600 meter igjen å løpe.
Gjennomvåt og helt sikkert litt fortumlet over det som hadde skjedd.





Sluttida på 9,30 holdt dessverre ikke til avansement for badeløvinnen, som faktisk valgte en av få grå dager i Eugene til en avkjøling. En sportslig nedtur, men den tyske kvinnen sto like rakrygget som når en stuper tar «spikeren» i mixed zone etter løpet.
- Jeg gikk ikke offensivt nok inn på hinderet. Det er irriterende og dumt, sier kvinnen som hadde som mål å ta seg til finalen til tyske medier, blant annet Bild.
Hun fortsetter:
- Det som gjør det ekstra vondt er at resten at jeg beviste at jeg var i toppform resten av løpet. Uvissheten om hva dette egentlig kunne ha holdt til er vond å tenke på.
Finalen på 3000 meter hinder - helst uten stuping - er onsdag 20. juli