Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Martin Ødegaard hedret

Bisarr gave

Martin Ødegaard kåret til månedens spiller i Real Sociedad. Fikk verken champagne eller krystall, men en død fisk (!).

MÅNEDENS SPILLER: Martin Ødegaard ble nylig kåret til månedens spiller. Video: Real Sociedad TV. Reporter: Madeleine Liereng / Dagbladet TV Vis mer
  • Espanyol - Real Sociedad, kl. 14 søndag

Martin Ødegaard (20) har fått en knallstart på låneoppholdet i Real Sociedad. To mål på fire kamper - og forrykende spill - viser med all tydelighet at han har tatt ytterligere steg.

Sånt blir satt pris på. Ikke minst i San Sebastian, der Ødegaard er blitt kåret til månedens spiller i Real Sociedad for august. Premie: En død fisk!

Ødegaard så forbløffet ut da han fikk overrakt fisken, viser bilder fra det spanske TV-programmet «El golazo de Gol». Overrekkelsen skjedde på et supermarked i San Sebastian med flere supportere til stede. Nordmannen skrev autografer og stilte opp på selfies, og ble altså en fisk rikere.

NY UTFORDRING: Martin Ødegaard og Real Sociedad spiller mot Espanyol søndag. Foto: NTB scanpix
NY UTFORDRING: Martin Ødegaard og Real Sociedad spiller mot Espanyol søndag. Foto: NTB scanpix Vis mer

Vi skal ikke her og nå påstå at Ødegaard hadde det som fisken i vannet. Men bildene fra klubbens egen TV-kanal viser en glad laks. Og det var åpenbart at han hygget seg med fansen (se video øverst i saken).

Sponsor

Ifølge rapportene fikk 20-åringen en fisk fordi han kommer fra Norge. Hva han gjorde med den, forteller historien ingenting om. Real Sociedad er sponset av supermarkedet der overrekkelsen fant sted. Og historien har spredt seg som ringer i vann.

Ødegaard er ikke den første som mottar en bisarr gave for sine prestasjoner. Forleden fikk den russiske hockeykeeperen Savely Kononov en AK47 rifle for å ha stoppet 36 av 38 skudd i en kamp. Han spiller for Izhstal, en klubb i russisk andredivisjon.

Ødegaard og Real Sociedad forbereder for øvrig søndagens kamp mot Espanyol i den spanske toppdivisjonen. Laget ligger på sjuendeplass etter fire kamper, mens motstanderen har plassert seg på 17. plass.

Fortsetter Ødegaard framgangene, kan han fort bli hentet av Real Madrid allerede etter denne sesongen. I utgangspunktet skal han lånes ut til Sociedad i to sesonger.

Begeistret

- Vi er veldig begeistret for måten Martin Ødegaard spiller på og utviklingen hans. Vi er spent på framtida, sa klubbdirektør Emilio Butragueno til Viasat denne uka.

Da reporter Jan Åge Fjørtoft fisket videre, svarte han:

- Vi må huske på at han var veldig ung da han kom til Real Madrid. Han blir bedre og bedre nå og er fortsatt veldig ung. Akkurat nå spiller han meget godt for Real Sociedad, og så klart følger vi nøye med på ham, for han tilhører Real Madrid.

Primera Division
Sevilla43105-110
Atlético Madrid43015-49
Real Madrid42209-68
Athletic Bilbao42204-18
Barcelona421112-77
Granada42119-57
Osasuna51404-37
Real Sociedad42114-37
Levante42026-56
Villarreal412110-85
Alavés41212-25
Real Valladolid41214-55
Betis51226-95
Valencia41125-74
Mallorca41122-44
Celta41123-64
Espanyol41122-64
Getafe40313-43
Eibar40134-71
Leganés40041-70
Utforsk andre nettsteder fra Aller Media