Alexander Bolsjunov var best i avslutningen og henviste Johannes Høsflot Klæbo til annenplassen i Toppidrettsveka lørdag.
Klæbo hadde 12 sekunders forsprang på Bolsjunov ut fra start på lørdagens 15 kilometer lange avsluttende jaktstart i Trondheim. Ikke overraskende kom den sterke russeren opp i ryggen på nordmannen underveis, og mot slutten måtte Klæbo gi noen små sekunder i seierskampen.
I mål skilte det de to rivalene 2,1 sekunder.
Martin Løwstræm Nyenget tok tredjeplassen. Han var slått av Bolsjunov med 3,3 sekunder.
Mattis Stenshagen og Fredrik Riseth fulgte deretter.
Tiril Udnes Weng gikk til topps i kvinneklassen i lørdag. Ane Appelkvist Stenseth fulgte nærmest.
Udnes Weng ledet lørdagens 12 kilometer lange jaktstart i Trondheim fra start til mål. Hun gikk ut ti sekunder foran tvillingsøster Lotta og hadde god kontroll på forfølgerne.
I mål kom hun 20 sekunder foran nærmeste konkurrent.
Stenseth vant spurten om andreplassen mot Lotta Udnes Weng. Russiske Natalija Neprjaeva fulgte på fjerdeplass.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger