Brann ydmyket av Moss

Brann tapte med tre mål i møte med Moss, mens Molde kontrollerte inn seier over Haugesund. Den 14. tippeliga runden er ferdigspilt.

Bodø/Glimt-Stabæk 1-3

Bodø/Glimt (4-3-3): Guttulsrød - Haldorsen, Steen, Aune, Hagen - Mikalsen, Robertson, Berg - Bjørkan, Sæternes, Bergersen.

Stabæk (4-4-2): F. Olsen - Stenersen, Skistad, Flem, I-A. Olsen - Kolle, Jansson, Svindal Larsen, Andresen - Belsvik, Finstad.

Kongsvinger-Lillestrøm 3-0

Kongsvinger (4-5-1): Langnes - Berg, Berstad, Vidar Evensen, Høiland - Ernstsson, Alm, Johnsson, Gullerud, Bergman - Håpnes.

Lillestrøm (4-4-2): Kihlstedt - Werni, Berntsen, Kippe, Martinsen - Normann, Bjørnsen, Kihlberg, Kristinsson - Smerud, Helguson.

Molde-Haugesund 4-1

Molde (4-3-3): Bakke -

Schiller, Andersen, Lydersen,

Fostervold - Olsen, Fjørtoft,

Berg Hestad - Hasselgård, Televik, Tessem.

Haugesund (5-3-2): Haftorsen - Larsen, Thomassen, Ness, Bjørndal, Mellemstrand - Nygaard, Lothe, Nordstrand Jacobsen - Helgeland, Berre.

Moss-Brann 3-0

Moss (4-3-3): Hansen - Kristiansen, Johansen, Trondsen, Juliussen - Ophaug, Sylte, Ramberg - Løvlien, Enerly, Johansen.

Brann (4-3-3): Westad - Brendesæther, Moen, Helland, Wassberg - Samuelsson, Paldan, Gylfason - Bakkerud, Kvisvik, Løvvik.

Vålerenga-Viking 2-2

Vålerenga (4-4-2): Krogstad - Berntsen, Haraldsen, Kjølner, Tran - Viljugrein, Levernes, Hovi, Walltin - Kaasa, Carew.

Viking (4-3-3): Snørteland - Helgason, Dahl, Bjønsaas, Knudsen - Lunde Aarsheim, Svensson, Flidt Bjerg - Aase, Dadason, Kristensen.

Rosenborg-Strømsgodset 7-1

Rosenborg (4-3-3): Jamtfall - Pedersen, Bragstad, Hoftun, Bergdølmo - Strand, Skammelsrud, Berg - Sørensen, Rushfeldt, Jakobsen.

Artikkelen fortsetter under annonsen

Strømsgodset (4-3-3): Hansen - Horsrud, Skistad, Thorvalson, Strøm - Kihle, Lindqvist, Sannerholt, - Olsen, Flo, Hagen.

Tromsø-Sogndal 3-1

Tromsø (4-3-3): Tøllefsen - Johansen, Tuomela, Berntsen, Kræmer - Christensen, Jeremenko, Johansen - Hafstad, Lange, Gudmundsson.

Sogndal (4-4-2): Skjeldestad - Hillestad, Flo, Hegg Lunde,

Bokalrud - Hjelmhaug, Bakke,

Sønnasyn, Christiansen - Bakke, Øren.