Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Breivik kan bli årets trener

Her er nominasjonene til Idrettsgallaen.

Det er gjort følgende nominasjoner til Idrettsgallaen 2004 i Hamar 8. januar:

Styrke, hurtighet og spenst:

Andreas Thorkildsen (spyd), Marit Bjørgen (langrenn), Roar Ljøkelsøy (hopp).

Utholdenhet:

Eirik Verås Larsen (padling), Gunn-Rita Dahle (terrengsykling), Olaf Tufte (roing).

Konsentrasjon:

Sigurd Pettersen (hopp), Liv Grete Skjelbreid Poiree (skiskyting), Siren Sundby (seiling).

Lagkonkurranse:

VM-laget i kvinnenes skiskytterstafett: Gunn Margit Andreassen, Gro Marit Istad Kristiansen, Linda Tjørhom og Liv Grete Skjelbreid Poiree, VM-laget i mennenes O-stafett: Bjørnar Valstad, Øystein Kristiansen og Jørgen Rostrup, VM-laget i skiflyging: Bjørn Einar Romøren, Sigurd Pettersen, Tommy Ingebrigtsen og Roar Ljøkelsøy.

Lagidrett:

Curlinglandslaget kvinner, Fotballandslaget, menn, håndballandslaget kvinner.

Årets gjennombrudd:

Morten Gamst Pedersen (fotball), Christopher Gundersen (seiling), Kjersti Beck (håndball), Øystein Grødum (skøyter)

Årets funksjonshemmede utøver:

Ann Cathrine Lübbe (ridning), Rolf Einar Pedersen (kjelkehockey), kjelkehockey landslaget, Cecilie Drabsch (svømming).

Årets trener:

Tore Øvrebø (roing), Thomas Guttormsen (seiling), Mika Kojonkoski (hopp), Kenneth Flesjå (sykling), Marit Breivik (håndball).

Åpen klasse:

Pål Anders Ullevålseter (motorsykkel), Bjørn Rune Gjelsten (offshoreracing), Ailo Gaup (FMX), Aina Nygaard og Jørgen B. Sandnes (dansing), Charlotte Filberg (dansing).

Årets navn:

Eirik Verås Larsen (padling), Siren Sundby (seiling), Gunn-Rita Dahle (terrengsykling), Liv Grete Skjelbreid Poiree (skiskyting), Andreas Thorkildsen (spyd), Olaf Tufte (roing), Roar Ljøkelsøy (hopp), Sigurd Pettersen (hopp), Marit Bjørgen (langrenn).

Årets Kniksen (fotball):

Erik Hagen (Vålerenga), Claus Lundekvam (Southampton), Thomas Myhre (Sunderland).

Hovedjuryen består av følgende:

Jarle Aambø (juryleder), Heidi Tjugum, Karen-Marie Ellefsen, Jan-Erik Aalbu, Ådne Søndrål.

Juryen for årets funksjonshemmedes idrettsutøver:

Mette Berg (juryleder), Ingolf Mork, Berit Rekaa, Cato Zahl Pedersen.

Juryen for årets Kniksen:

Hallvar Thoresen, Vidar Sanderud, Boye Skistad, Andreas Morisbak, Arne Scheie.

(©NTB)

NOMINERT: EM-heltinnen Marit Breivik.
NOMINERT: Russland-klare Erik Hagen.
Utforsk andre nettsteder fra Aller Media