Chelsea bød 320 millioner for Torres

Ble blankt avvist, men 460 millioner kan tvinge Liverpool til å selge.

REKORDBUD: Fernando Torres scoret da Liverpool møtte Chelsea i november. Nå har London-klubben forsøkt å hente spissen til Stamford Bridge.Foto: SCANPIX/AP/Tim Hales
REKORDBUD: Fernando Torres scoret da Liverpool møtte Chelsea i november. Nå har London-klubben forsøkt å hente spissen til Stamford Bridge.Foto: SCANPIX/AP/Tim Hales Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

(Dagbladet): De som trodde Roman Abramovitsj var blitt lei av toppfotball og har bestemt seg for å snurpe igjen pengesekken i Chelsea for godt, må trolig tenke om igjen.

Chelsea er allerede i forhandlinger med Benfica om midstopper David Luiz, som vil koste rundt 200 millioner, og senest for to dager siden måtte klubben avvise Atletico Madrids påstander om at en halv milliard var lagt på bordet for å hente Sergio Aguero og Diego Godin til Stamford Bridge.

I dag rapporteres det om enda et kjempebud i britiske medier.

Både The Guardian og The Times skriver at Chelsea har budt 35 millioner pund, rundt 320 millioner kroner, for Liverpools stjernespiss Fernando Torres.

Budet ble blankt avvist.

- Chelsea har kommet med et bud på Fernando som ble avvist. Spilleren er ikke til salgs, sier en talsmann for Liverpool.

Klausul i kontrakten Hadde budet blitt godtatt ville det satt overgangsrekord mellom to britiske klubber.

Ifølge de to britiske storavisene trenger det nødvendigvis ikke stoppe der.

Fernando Torres ble nemlig gitt en exit-klausul i kontrakten da han ble overtalt til å fortsette i klubben før de nye amerikanske eierne kom inn i fjor.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer