(Dagbladet): Salvio ble spådd ei lys framtid allerede for et par år siden, men han klarte ikke å spille seg til fast plass i Atletico Madrid forrige sesong. Til tross for at han var en del av laget som vant fjorårets Europa League, der en annen søramerikaner, Diego Forlan, var den store spilleren.
I år er 20-åringen lånt ut til Benfica, som er på god vei mot semifinalen etter å ha rundtspilt PSV etter alle kunstens regler i kveld. Det stoppet ikke før 4-1 i en kamp der Benficas backer konstant terroriserte nederlendernes forsvar.
Fabio Coentrao og Maxi Pereira på kantene var giganter, mens Salvio ekspederte inn ti mål, det første flikket inn med hælen.
Før det hadde den gamle Valencia-stjerna Pablo Aimar ført hjemmelaget opp i ledelsen, mens Saviola, tidligere Barcelona og Real Madrid, satte inn 4-1 nesten fire minutter på overtid og fullførte en offensiv festaften.

Europa League havner i skyggen av storebror Champions League, men kveldens kamper bød på god underholdning fra andre nivå på den europeiske scenen. Tre portugisiske lag er på vei mot semifinalen, Porto slo Spartak Moskva 5-1 hjemme, mens Braga klarte 1-1 borte mot Dinamo Kiev.
Andrej Sjevtsjenko, en annen gammel helt, klarte forøvrig å kopiere Peter Crouchs kunststykke med å få to gule kort på 15 minutter i kampen.
Kvelden ble fullkommen for den iberiske halvøy med Villarrals 5-1-seier over fjorårets nederlandske seriemestere Twente.