Den norske OL-troppen

Norges Olympiske Komité (NOK) har tatt ut følgende 83 utøvere til vinter-OL i Nagano:

Alpint (12):

Menn:

Hans-Petter Buraas (Bærum)

Ole Kristian Furuseth (Ullensaker)

Finn Christian Jagge (Bærum)

Lasse Kjus (Bærum)

Tom Stiansen (Asker)

Harald Christian Strand Nilsen (Gjøvik)

Kjetil André Aamodt (Nordstrand).

Kvinner:

Trine Bakke (Byåsen)

Andrine Flemmen (Rival)

Ingeborg Helen Marken (Eggedal)

Kristine Kristiansen (Harestua)

Trude Gimle (Aurskog).

Bob (5)

Arnfinn Kristiansen

Jørn Stian Dahl

Dagfinn Aarskog

Peter Kildal

Karl Cohl-Larsen (alle Lillehammer).

Curling (10):

Menn:

Eigil Ramsfjell

Anthon Grimsmo

Jan Thoresen

Tore Torvbråten, (alle Snarøen)

Stig Arne Gunnestad (Risenga).

Kvinner:

Dordi Agathe Nordby

Marianne Haslum

Kristin Tøsse Løvseth

Grete Wolan

Hanne Woods (alle Snarøen).

Fristil (2):

Kari Traa (Voss)

Hilde Synnøve Lid (Voss).

Hopp (6):

Kristian Brenden (Tormod)

Roar Ljøkelsøy (Orkdal)

Lasse Ottesen (Aurskog/Finstadbru)

Henning Stensrud (Hurdal)

Jon Petter Sandaker (Lørenskog)

Espen Bredesen (Oppsal).

Kombinert (5):

Kenneth Braaten (Bossmo & Ytteren)

Bjarte Engen Vik (Bardufoss & Omegn)

Kristian Hammer (Bardu)

Fred Børre Lundberg (Bardu)

Halldor Skard jr. (Heming).

Langrenn (14):

Menn:

Thomas Alsgaard (Eidsvoll Værk)

Bjørn Dæhlie (Nannestad)

Anders Eide (Snåsa)

Frode Estil (Byåsen)

Tor Arne Hetland (Byåsen)

Erling Jevne (Øyer/Tretten)

Sture Sivertsen (Leirådal)

Krister Sørgård (Kirkenes & Omegn).

Kvinner:

Trude Dybendahl Hartz (Kjelsås)

Bente Martinsen (Nittedal)

Marit Mikkelsplass (Kjelsås)

Anita Moen Guidon (Trysilfjellet)

Artikkelen fortsetter under annonsen

Elin Nilsen (Bossmo & Ytteren)

Maj Helen Sorkmo (Os).

Skiskyting (11):

Menn:

Frode Andresen (Hønefoss)

Dag Bjørndalen (Simostranda)

Ole Einar Bjørndalen (Simostranda)

Egil Gjelland (Voss)

Sylfest Glimsdal (Nord Aurdal)

Halvard Hanevold (Asker).

Kvinner:

Gunn Margit Andreassen (Birkenes)

Hildegunn Mikkelsplass (Simostranda)

Anette Sikveland (Vestre Trysil)

Ann-Elen Skjelbreid (Hålandsdalen)

Liv Grete Skjelbreid (Hålandsdalen).

Skøyter (10):

Menn:

Remi Hereide (Fana)

Brigt Rykkje (Hardanger)

Grunde Njøs (Leinstrand)

Kjell Storelid (Stord)

Lasse Sætre (Sand)

Ådne Søndrål (Hol)

Roger Strøm (Fram)

Steinar Johansen (Holmestrand & Botne).

Kvinner:

Edel Therese Høiseth (Geithus)

Annette Tønsberg (Aurskog).

Snowboard (8):

Menn:

Kim Christiansen

Daniel Franck

Klas Vangen (alle Norges Half-pipe Club)

Roger Hjelmstadstuen (AbDull Brettklubb)

Rune Lundsør (Slob Horten).

Kvinner:

Stine Brun Kjeldaas

Anne Molin Kongsgaard (begge Norges Half-pipe Club)

Christel Thoresen (Bærum Skiklubb).

(NTB)