- Vi har hatt en lengre prosess i to-tre måneder om fornyelse av kontrakten, forteller Riise til Dagbladet.
- Jeg har hatt fokus på laget. Men samtidig er jeg blitt informert om at klubben skal starte med et nytt prosjekt som kalles «Flint 2022-2025». Jeg spurte meg selv: «Er det riktig av meg å fornye - uansett om det blir nedrykk eller ikke - når jeg i utgangspunktet vet at jeg ikke blir her i tre år til?» Det kunne jeg ikke garantere. Da valgte jeg å si at jeg ikke ville fornye kontrakten.
Det var i et møte med styreleder Geir Bøe tirsdag formiddag at det kom til en endelig avklaring om Riises framtid.
Lørdag rykket klubben ned fra 3. divisjon etter å ha tapt 1-2 for Oppsal.
Flint har lagt inn en protest, fordi klubben mener Oppsal endret startoppstillingen og gjorde for mange bytter. Protesten behandles i doms- og sanksjonsutvalget i Norges Fotballforbund. Men uansett utfallet: Riise er ferdig i klubben.
Den tidligere back-giganten med 110 landskamper for Norge legger ikke skjul på at han sikter høyt som trener. Men han er svært takknemlig for tida i breddeklubben Flint.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger