Søndag ble det kjent at Wayne Rooney ble arrestert i desember på grunn av overstadig beruselse og banning på et offentlig område i Loudoun, Virginia i USA. Manchester United-legenden og nåværende D.C United-spiller måtte betale en bot på 25 dollar, omtrent 216 norske kroner, i tillegg til saksomkostninger på 91 dollar, altså 783 norske kroner. Det viser offentlige rettsdokumenter.
Den tidligere engelske landslagsspilleren ble arrestert den 16. desember på Dulles flyplass i Virginia da han nettopp hadde returnert fra en tur i Saudi-Arabia. Rooney hadde vært på ferie i Riyadh.
Nå er det kjent hvorfor Rooney oppførte seg som han gjorde. I en offentlig uttalelse sier Rooneys pressetalsmann dette:
«Underveis i flyturen tok Wayne Rooney en foreskrevet mengde sovetabletter blandet med konsumering av alkohol. Han ble derfor desorientert ved ankomst.»
Arrestasjonen var altså et resultat av at fotballspilleren følte seg desorientert etter å ha blandet både sovetabletter og alkohol på flyturen hjem.
Talsmannen forklarer hva som skjedde videre:
«Han ble derfor tilnærmet av politiet som arresterte ham på grunn av en mindre forseelse.»
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger