Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer

Sport

Mer
Min side Logg ut

Dette er idrettsvinteren dag for dag

Komplett oversikt over alle konkurransene.

JAKTER MER GULL: VM-kongen Petter Northug vant tre gull i Liberec. Til vinteren deltar han i sitt første OL og skal også forsøke å fravriste Dario Cologna sammenlagtseieren i verdenscupen.Foto: Arnt E. Folvik/Dagbladet
JAKTER MER GULL: VM-kongen Petter Northug vant tre gull i Liberec. Til vinteren deltar han i sitt første OL og skal også forsøke å fravriste Dario Cologna sammenlagtseieren i verdenscupen.Foto: Arnt E. Folvik/Dagbladet Vis mer

|||Til helgen starter en av tidenes mest innholdsrike vinteridrettssesonger. Hovedretten serveres fra OL i Vancouver fra 13.- 28. mars neste år.

156 dager med vinteridrett, fra morgen til kveld, ligger foran oss. Her er hele programmet for vinterens verdenscup og mesterskap i «norske» idretter på snø og is:

OKTOBER

24.: ALPINT (Sölden: Storslalåm, kvinner)

25.: ALPINT (Sölden: Storslalåm, menn)

NOVEMBER

06.: ISHOCKEY (Minsk: Landskamp Polesi (sammensatt lag) - Norge, menn)

06.: SKØYTER (Berlin: 3000 m, kvinner)

06.: SKØYTER (Berlin: 500 m, menn)

06.: SKØYTER (Berlin: 1000 m, menn)

07.: ISHOCKEY (Minsk: Landskamp Frankrike - Norge, menn)

07.: SKØYTER (Berlin: 500 m, kvinner)

07.: SKØYTER (Berlin: 1000 m, kvinner)

07.: SKØYTER (Berlin: 5000 m, menn)

08.: ISHOCKEY (Minsk: Plasseringslandskamp, menn)

08.: SKØYTER (Berlin: 500 m, kvinner)

08.: SKØYTER (Berlin: 1500 m, kvinner)

08.: SKØYTER (Berlin: 500 m, menn)

08.: SKØYTER (Berlin: 1500 m, menn)

13.: SKØYTER (Heerenveen: 500 m, kvinner)

13.: SKØYTER (Heerenveen: 3000 m, kvinner)

13.: SKØYTER (Heerenveen: 500 m, menn)

13.: SKØYTER (Heerenveen: 1500 m, menn)

14.: ALPINT (Levi: Slalåm, kvinner)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 500 m, kvinner)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 1500 m, kvinner)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 500 m, menn)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 5000 m, menn)

15.: ALPINT (Levi: Slalåm, menn)

15.: SKØYTER (Heerenveen: 1000 m, kvinner)

15.: SKØYTER (Heerenveen: Lagtempo, kvinner)

15.: SKØYTER (Heerenveen: 1000 m, menn)

15.: SKØYTER (Heerenveen: Lagtempo, menn)

21.: LANGRENN (Beitostølen: 10 km F, kvinner)

21.: LANGRENN (Beitostølen: 15 km F, menn)

21.: SKØYTER (Hamar: 5000 m, kvinner)

21.: SKØYTER (Hamar: 1500 m, menn)

22.: LANGRENN (Beitostølen: Stafett, kvinner)

22.: LANGRENN (Beitostølen: Stafett, menn)

22.: SKØYTER (Hamar: 1500 m, kvinner)

22.: SKØYTER (Hamar: 10.000 m, menn)

26.: HOPP (Kuusamo: Lag HS142, menn)

28.: ALPINT (Aspen: Storslalåm, kvinner)

28.: ALPINT (Lake Louise: Utfor, menn)

28.: HOPP (Kuusamo: HS142, menn)

28.: KOMBINERT (Kuusamo: HS142/10 km, menn)

28.: LANGRENN (Kuusamo: 1,2 km sprint K, kvinner)

28.: LANGRENN (Kuusamo: 1,4 km sprint K, menn)

29.: ALPINT (Aspen: Slalåm, kvinner)

29.: ALPINT (Lake Louise: Super-G, menn)

29.: KOMBINERT (Kuusamo: HS142/10 km, menn)

29.: LANGRENN (Kuusamo: 10 km K, kvinner)

29.: LANGRENN (Kuusamo: 15 km K, menn)

DESEMBER

02.: SKISKYTING (Östersund: 15 km, kvinner)

03.: SKISKYTING (Östersund: 20 km, menn)

04.: ALPINT (Lake Louise: Utfor, kvinner)

04.: ALPINT (Beaver Creek: Utfor, menn)

04.: SKØYTER (Calgary: 500 m, kvinner)

04.: SKØYTER (Calgary: 3000 m, kvinner)

SESONGÅPNER PÅ BEITO: Therese Johaug og resten av langrennseliten sesongdebuterer på Beitostølen 21. november. Du finner hele konkurranseprogrammet nedenfor.Foto: SCANPIX / AFP PHOTO / SAMUEL KUBANI
SESONGÅPNER PÅ BEITO: Therese Johaug og resten av langrennseliten sesongdebuterer på Beitostølen 21. november. Du finner hele konkurranseprogrammet nedenfor.Foto: SCANPIX / AFP PHOTO / SAMUEL KUBANI Vis mer

04.: SKØYTER (Calgary: 500 m, menn)

04.: SKØYTER (Calgary: 1500 m, menn)

05.: ALPINT (Lake Louise: Utfor, kvinner)

05.: ALPINT (Beaver Creek: Superkomb., menn)

05.: HOPP (Trondheim: HS140, menn)

05.: KOMBINERT (Trondheim: HS140/10 km, menn)

05.: LANGRENN (Düsseldorf: 1 km sprint F, kvinner)

05.: LANGRENN (Düsseldorf: 1 km sprint F, menn)

05.: SKISKYTING (Östersund: 7,5 km, kvinner)

05.: SKISKYTING (Östersund: 10 km, menn)

05.: SKØYTER (Calgary: 500 m, kvinner)

05.: SKØYTER (Calgary: 1500 m, kvinner)

05.: SKØYTER (Calgary: 500 m, menn)

05.: SKØYTER (Calgary: 5000 m, menn)

06.: ALPINT (Lake Louise: Super G, kvinner)

06.: ALPINT (Beaver Creek: Storslalåm, menn)

06.: HOPP (Trondheim: HS140, menn)

06.: KOMBINERT (Trondheim: HS140/10 km, menn)

06.: LANGRENN (Düsseldorf: Lagsprint F, kvinner)

06.: LANGRENN (Düsseldorf: Lagsprint F, menn)

06.: SKISKYTING (Östersund: Stafett, kvinner)

06.: SKISKYTING (Östersund: Stafett, menn)

06.: SKØYTER (Calgary: 1000 m, kvinner)

06.: SKØYTER (Calgary: Lagtempo, kvinner)

06.: SKØYTER (Calgary: 1000 m, menn)

06.: SKØYTER (Calgary: Lagtempo, menn)

11.: ALPINT (Val d''Isère: Superkomb., menn)

11.: SKISKYTING (Hochfilzen: 7,5 km, kvinner)

11.: SKISKYTING (Hochfilzen: 10 km, menn)

11.: SKØYTER (Salt Lake City: 500 m, kvinner)

11.: SKØYTER (Salt Lake City: 3000 m, kvinner)

11.: SKØYTER (Salt Lake City: 500 m, menn)

11.: SKØYTER (Salt Lake City: 1500 m, menn)

12.: ALPINT (Åre: Storslalåm, kvinner)

12.: ALPINT (Val d''Isère: Super G, menn)

12.: HOPP (Harrachov: HS142, menn)

12.: KOMBINERT (Harrachov: Lagkonkurranse, menn)

12.: LANGRENN (Davos: 10 km F, kvinner)

12.: LANGRENN (Davos: 15 km F, menn)

12.: SKISKYTING (Hochfilzen: 10 km, kvinner)

12.: SKISKYTING (Hochfilzen: 12,5 km, menn)

12.: SKØYTER (Salt Lake City: 500 m, kvinner)

12.: SKØYTER (Salt Lake City: 1500 m, kvinner)

12.: SKØYTER (Salt Lake City: 500 m, menn)

12.: SKØYTER (Salt Lake City: 5000 m, menn)

13.: ALPINT (Åre: Slalåm, kvinner)

13.: ALPINT (Val dIsère: Storslalåm, menn)

13.: HOPP (Harrachov: HS142, menn)

13.: KOMBINERT (Harrachov: HS142/10 km, menn)

13.: LANGRENN (Davos: 1 km sprint F, kvinner)

13.: LANGRENN (Davos: 1 km sprint F, menn)

13.: SKISKYTING (Hochfilzen: Stafett, kvinner)

13.: SKISKYTING (Hochfilzen: Stafett, menn)

13.: SKØYTER (Salt Lake City: 1000 m, kvinner)

13.: SKØYTER (Salt Lake City: Lagtempo, kvinner)

13.: SKØYTER (Salt Lake City: 1000 m, menn)

13.: SKØYTER (Salt Lake City: Lagtempo, menn)

17.: SKISKYTING (Brezno-Osrblie: 15 km, kvinner)

JAKTER REVANSJE: Ole Einar Bjørndalen var kanskje tidenes norske gullfavoritt foran OL i Torino. Det endte med "bare" to sølv og én bronse. Etter fire VM-gull i Pyeongchang går skiskytterkongen sesongen i møte med et stort forventningspress.Foto: Heiko Junge / SCANPIX
JAKTER REVANSJE: Ole Einar Bjørndalen var kanskje tidenes norske gullfavoritt foran OL i Torino. Det endte med "bare" to sølv og én bronse. Etter fire VM-gull i Pyeongchang går skiskytterkongen sesongen i møte med et stort forventningspress.Foto: Heiko Junge / SCANPIX Vis mer

17.: SKISKYTING (Brezno-Osrblie: 20 km, menn)

18.: ALPINT (Val dIsère Superkomb.:, kvinner)

18.: ALPINT (Val Gardena: Super-G, menn)

18.: ISHOCKEY (Strasbourg: Landskamp Frankrike - Norge, menn)

19.: ALPINT (Val dIsère: Utfor, kvinner)

19.: ALPINT (Val Gardena: Utfor, menn)

19.: HOPP (Engelberg: HS137, menn)

19.: ISHOCKEY (Mulhouse: Landskamp Frankrike - Norge, menn)

19.: KOMBINERT (Ramsau: HS98/10 km, menn)

19.: LANGRENN (Rogla: 1 km sprint K, kvinner)

19.: LANGRENN (Rogla: 1 km sprint K, menn)

19.: SKISKYTING (Brezno-Osrblie: 7,5 km, kvinner)

19.: SKISKYTING (Brezno-Osrblie: 10 km, menn)

20.: ALPINT (Val d''Isère: Super-G, kvinner)

20.: ALPINT (Alta Badia: Storslalåm, menn)

20.: HOPP (Engelberg: HS137, menn)

20.: KOMBINERT (Ramsau: HS98/10 km, menn)

20.: LANGRENN (Rogla: 15 km K fellesstart, kvinner)

20.: LANGRENN (Rogla: 30 km K fellesstart, menn)

20.: SKISKYTING (Brezno-Osrblie: 10 km, kvinner)

20.: SKISKYTING (Brezno-Osrblie: 12,5 km, menn)

21.: ALPINT (Alta Badia: Slalåm, menn)

28.: ALPINT (Lienz: Storslalåm, kvinner)

29.: ALPINT (Lienz: Slalåm, kvinner)

29.: ALPINT (Bormio: Utfor, menn)

29.: HOPP (Oberstdorf: (Hoppuka) HS137, menn)

JANUAR 2010

01.: HOPP (Garmisch-Partenkirchen: (Hoppuka) HS140, menn)

01.: LANGRENN (Oberhof (TdS): 2,5 km F prolog, kvinner)

01.: LANGRENN (Oberhof (TdS): 3,75 km F prolog, menn)

02.: KOMBINERT (Oberhof: HS140/10 km, menn)

02.: LANGRENN (Oberhof (TdS): 10 km K jaktstart, kvinner)

02.: LANGRENN (Oberhof (TdS): 15 km K jaktstart, menn)

03.: ALPINT (Zagreb: Slalåm, kvinner)

03.: HOPP (Innsbruck (Hoppuka): HS130, menn)

03.: KOMBINERT (Oberhof: HS140/10 km, menn)

03.: LANGRENN (Oberhof (TdS): 1,6 km K sprint, kvinner)

03.: LANGRENN (Oberhof (TdS): 1,6 km K sprint, menn)

04.: LANGRENN (Praha (TdS): 1,2 km F sprint, kvinner)

04.: LANGRENN (Praha (TdS): 1,2 km F sprint, menn)

06.: ALPINT (Zagreb: Slalåm, menn)

06.: HOPP (Bischofshofen (Hoppuka): HS140, menn)

06.: LANGRENN (Cortina/Toblach (TdS): 16 km F jaktstart, kvinner)

06.: LANGRENN (Cortina/Toblach (TdS): 35 km F jaktstart, menn)

06.: SKISKYTING (Oberhof: Stafett, kvinner)

07.: LANGRENN (Cortina/Toblach (TdS): 5 km K, kvinner)

07.: LANGRENN (Cortina/Toblach (TdS): 10 km K, menn)

07.: SKISKYTING (Oberhof: Stafett, menn)

08.: SKISKYTING (Oberhof: 7,5 km, kvinner)

09.: ALPINT (Haus im Ennstal: Utfor, kvinner)

09.: ALPINT (Adelboden: Storslalåm, menn)

09.: HOPP (Bad Mitterndorf: HS200, menn)

09.: KOMBINERT (Val di Fiemme: HS134/10 km, menn)

09.: LANGRENN (Val di Fiemme (TdS): 10 km K fellesstart, kvinner)

09.: LANGRENN (Val di Fiemme (TdS): 20 km K fellesstart, menn)

09.: SKISKYTING (Oberhof: 10 km, menn)

09.: SKØYTER (EM Hamar: 500 m, kvinner)

09.: SKØYTER (EM Hamar: 3000 m, kvinner)

BRETTHÅP: Helene Olafsen (t.v.) er norsk medaljekandidat i snowboardcross.Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/KIM JAE-HWAN
BRETTHÅP: Helene Olafsen (t.v.) er norsk medaljekandidat i snowboardcross.Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/KIM JAE-HWAN Vis mer

09.: SKØYTER (EM Hamar: 500 m, menn)

09.: SKØYTER (EM Hamar: 5000 m, menn)

10.: ALPINT (Haus im Ennstal: Super-G, kvinner)

10.: ALPINT (Adelboden: Slalåm, menn)

10.: HOPP (Bad Mitterndorf: HS200, menn)

10.: KOMBINERT (Val di Fiemme: HS134/10 km, menn)

10.: LANGRENN (Val di Fiemme (TdS): 9 km jaktstart, kvinner)

10.: LANGRENN (Val di Fiemme (TdS): 10 km jaktstart, menn)

10.: SKISKYTING (Oberhof: 12,5 km, kvinner)

10.: SKISKYTING (Oberhof: 15 km, menn)

10.: SKØYTER (EM Hamar: 1500 m, kvinner)

10.: SKØYTER (EM Hamar: 5000 m, kvinner)

10.: SKØYTER (EM Hamar: 1500 m, menn)

10.: SKØYTER (EM Hamar: 10.000 m, menn)

12.: ALPINT (Flachau: Slalåm, kvinner)

13.: SKISKYTING (Ruhpolding: 7,5 km, kvinner)

14.: SKISKYTING (Ruhpolding: 10 km, menn)

15.: ALPINT (Wengen: Superkomb., menn)

15.: SKISKYTING (Ruhpolding: Stafett, kvinner)

16.: ALPINT (Maribor: Storslalåm, kvinner)

16.: ALPINT (Wengen: Utfor, menn)

16.: HOPP (Sapporo: HS134, menn)

16.: KOMBINERT (Chaux-Neuve: HS100/10 km, menn)

16.: LANGRENN (Otepää: 10 km K, kvinner)

16.: LANGRENN (Otepää: 15 km K, menn)

16.: SKISKYTING (Ruhpolding: 12,5 km, kvinner)

16.: SKISKYTING (Ruhpolding: 15 km, menn)

16.: SKØYTER (Sprint-VM Obihiro: 500 m, kvinner)

16.: SKØYTER (Sprint-VM Obihiro: 1000 m, kvinner)

16.: SKØYTER (Obihiro: 500 m, menn)

16.: SKØYTER (Obihiro: 1000 m, menn)

17.: ALPINT (Maribor: Slalåm, kvinner)

17.: ALPINT (Wengen: Slalåm, menn)

17.: HOPP (Sapporo: HS134, menn)

17.: KOMBINERT (Chaux-Neuve: HS100/10 km, menn)

17.: LANGRENN (Otepää: 1,2 km K sprint, kvinner)

17.: LANGRENN (Otepää: 1,4 km K sprint, menn)

17.: SKISKYTING (Ruhpolding: Stafett, menn)

17.: SKØYTER (Sprint-VM Obihiro: 500 m, kvinner)

17.: SKØYTER (Sprint-BM Obihiro: 1000 m, kvinner)

17.: SKØYTER (Obihiro: 500 m, menn)

17.: SKØYTER (Obihiro: 1000 m, menn)

20.: SKISKYTING (Anterselva: 15 km, kvinner)

21.: SKISKYTING (Anterselva: 20 km, menn)

22.: ALPINT (Cortina: Super-G, kvinner)

22.: ALPINT (Kitzbühel: Super-G, menn)

22.: HOPP (Zakopane: HS134, menn)

22.: LANGRENN (Rybinsk: 1 km F sprint, kvinner)

22.: LANGRENN (Rybinsk: 1 km F sprint, menn)

22.: SKISKYTING (Anterselva: 7,5 km, kvinner)

23.: ALPINT (Cortina: Utfor, kvinner)

23.: ALPINT (Kitzbühel: Utfor, menn)

23.: HOPP (Zakopane: HS134, menn)

23.: KOMBINERT (Schonach: HS96/10 km, menn)

23.: LANGRENN (Rybinsk: 15 km skiathlom, kvinner)

23.: LANGRENN (Rybinsk: 30 km skiathlom, menn)

23.: SKISKYTING (Anterselva: 10 km, menn)

24.: ALPINT (Cortina: Storslalåm, kvinner)

TITTELFORSVARER: Aksel Lund Svindal slo knallhardt tilbake etter et langvarig skadeavbrekk og vant verdenscupen sammenlagt sist vinter. Her finner du hele sesongens konkurranseprogram.Foto: SCANPIX/AP Photo/Marco Trovati
TITTELFORSVARER: Aksel Lund Svindal slo knallhardt tilbake etter et langvarig skadeavbrekk og vant verdenscupen sammenlagt sist vinter. Her finner du hele sesongens konkurranseprogram.Foto: SCANPIX/AP Photo/Marco Trovati Vis mer

24.: ALPINT (Kitzbühel: Slalåm, menn)

24.: ALPINT (Kitzbühel: Kombinasjon, menn)

24.: KOMBINERT (Schonach: Lagkonkurranse, menn)

24.: LANGRENN (Rybinsk: F lagsprint, kvinner)

24.: LANGRENN (Rybinsk: F lagsprint, menn)

24.: SKISKYTING (Anterselva: 10 km, kvinner)

24.: SKISKYTING (Anterselva: 12,5 km, menn)

26.: ALPINT (Schladming: Slalåm, menn)

29.: ALPINT (St. Moritz: Superkomb., kvinner)

30.: ALPINT (St. Moritz: Utfor, kvinner)

30.: ALPINT (Kranjska Gora: Storslalåm, menn)

30.: HOPP (Oberstdorf: Lag HS213, menn)

30.: KOMBINERT (Seefeld: HS100/10 km, menn)

31.: ALPINT (St. Moritz: Super-G, kvinner)

31.: ALPINT (Kranjska Gora: Slalåm, menn)

31.: HOPP (Oberstdorf: HS213, menn)

31.: KOMBINERT (Seefeld: HS100/10 km, menn)

FEBRUAR

03.: HOPP (Klingenthal: HS140, menn)

05.: LANGRENN (Canmore: 10 km F, kvinner)

05.: LANGRENN (Canmore: 15 km F, menn)

06.: HOPP (Willingen: HS145, menn)

06.: LANGRENN (Canmore: 1,5 km K sprint, kvinner)

06.: LANGRENN (Canmore: 1,75 km K sprint, menn)

07.: HOPP (Willingen: Lag HS145, menn)

13.: ALPINT (OL i Vancouver: Utfor, menn)

13.: HOPP (OL i Vancouver: HS106, menn)

13.: SKISKYTING (OL i Vancouver: 7,5 km, kvinner)

13.: SKØYTER (OL i Vancouver: 5000 m, menn)

14.: ALPINT (OL i Vancouver: Superkomb., kvinner)

14.: KOMBINERT (OL i Vancouver: HS106/10 km, menn)

14.: SKISKYTING (OL i Vancouver: 10 km, menn)

14.: SKØYTER (OL i Vancouver: 3000 m, kvinner)

15.: LANGRENN (OL i Vancouver: 10 km F, kvinner)

15.: LANGRENN (OL i Vancouver: 15 km F, menn)

15.: SKØYTER (OL i Vancouver: 500 m, menn)

15.: SNOWBOARD (OL i Vancouver: Cross, menn)

16.: ALPINT (OL i Vancouver: Superkomb., menn)

16.: CURLING (OL i Vancouver: Norge - Canada, menn)

16.: CURLING (OL i Vancouver: USA - Norge, menn)

16.: ISHOCKEY (OL i Vancouver: Canada - Norge, menn)

16.: SKISKYTING (OL i Vancouver: 10 km, kvinner)

16.: SKISKYTING (OL i Vancouver: 12,5 km, menn)

16.: SKØYTER (OL i Vancouver: 500 m, kvinner)

16.: SNOWBOARD (OL i Vancouver: Cross, kvinner)

17.: ALPINT (OL i Vancouver: Utfor, kvinner)

17.: LANGRENN (OL i Vancouver: 1,5 km K sprint, kvinner)

17.: LANGRENN (OL i Vancouver: 1,5 km K sprint, menn)

17.: SKØYTER (OL i Vancouver: 1000 m, menn)

17.: SNOWBOARD (OL i Vancouver: Halfpipe, menn)

18.: CURLING (OL i Vancouver: Tyskland - Norge, menn)

18.: CURLING (OL i Vancouver: Norge - Sveits, menn)

18.: ISHOCKEY (OL i Vancouver: USA - Norge, menn)

18.: SKISKYTING (OL i Vancouver: 15 km, kvinner)

18.: SKISKYTING (OL i Vancouver: 20 km, menn)

18.: SKØYTER (OL i Vancouver: 1000 m, kvinner)

18.: SNOWBOARD (OL i Vancouver: Halfpipe, kvinner)

19.: ALPINT (OL i Vancouver: Super-G, menn)

LUFTIGE SVEV: Anders Jacobsen og de norske hopperne var variable i prestasjonene forrige sesong. Hvordan går det i år?Foto Primoz Lovric / SCANPIX
LUFTIGE SVEV: Anders Jacobsen og de norske hopperne var variable i prestasjonene forrige sesong. Hvordan går det i år?Foto Primoz Lovric / SCANPIX Vis mer

19.: CURLING (OL i Vancouver: Norge - Kina, menn)

19.: LANGRENN (OL i Vancouver: 15 km skiathlom, kvinner)

20.: ALPINT (OL i Vancouver: Super-G, kvinner)

20.: CURLING (OL i Vancouver: Norge - Danmark, menn)

20.: HOPP (OL i Vancouver: HS140, menn)

20.: ISHOCKEY (OL i Vancouver: Norge - Sveits, menn)

20.: LANGRENN (OL i Vancouver: 30 km skiathlom, menn)

20.: SKØYTER (OL i Vancouver: 1500 m, menn)

21.: ALPINT (OL i Vancouver: Storslalåm, menn)

21.: CURLING (OL i Vancouver: Norge - Sverige, menn)

21.: SKISKYTING (OL i Vancouver: 12,5 km, kvinner)

21.: SKISKYTING (OL i Vancouver: 15 km - menn)

21.: SKØYTER (OL i Vancouver: 1500 m - kvinner)

22.: CURLING (OL i Vancouver: Frankrike - Norge, menn)

22.: HOPP (OL i Vancouver: Lag HS140, menn)

22.: LANGRENN (OL i Vancouver: F lagsprint, kvinner)

22.: LANGRENN (OL i Vancouver: F lagsprint, menn)

23.: CURLING (OL i Vancouver: Storbritannia - Norge, menn)

23.: KOMBINERT (OL i Vancouver: Lagkonkurranse, menn)

23.: SKISKYTING (OL i Vancouver: Stafett - kvinner)

23.: SKØYTER (OL i Vancouver: 10.000 m, menn)

24.: ALPINT (OL i Vancouver: Storslalåm, kvinner)

24.: LANGRENN (OL i Vancouver: Stafett, menn)

24.: SKØYTER (OL i Vancouver: 5000 m, kvinner)

25.: KOMBINERT (OL i Vancouver: HS140/10 km, menn)

25.: LANGRENN (OL i Vancouver: Stafett, kvinner)

26.: ALPINT (OL i Vancouver: Slalåm, kvinner)

26.: SKISKYTING (OL i Vancouver: Stafett - menn)

26.: SNOWBOARD (OL i Vancouver: Parallell storslalåm, kvinner)

27.: ALPINT (OL i Vancouver: Slalåm, menn)

27.: LANGRENN (OL i Vancouver: 30 km K fellesstart, kvinner)

27.: SKØYTER (OL i Vancouver: Lagtempo, kvinner)

27.: SKØYTER (OL i Vancouver: Lagtempo, menn)

27.: SNOWBOARD (OL i Vancouver: Parallell storslalåm, menn)

28.: LANGRENN (OL i Vancouver: 50 km K fellesstart, menn)

MARS

05.: ALPINT (Crans Montana: Superkomb., kvinner)

05.: KOMBINERT (Lahtis: HS130/10 km, menn)

06.: ALPINT (Crans Montana: Utfor, kvinner)

06.: ALPINT (Kvitfjell: Utfor, menn)

06.: HOPP (Lahtis: Lag HS130, menn)

06.: KOMBINERT (Lahtis: HS130/10 km, menn)

06.: LANGRENN (Lahtis: Skiathlom, kvinner)

06.: LANGRENN (Lahtis: Skiathlom, menn)

06.: SKØYTER (Erfurt: 500 m, kvinner)

06.: SKØYTER (Erfurt: 1000 m, kvinner)

06.: SKØYTER (Erfurt: 500 m, menn)

06.: SKØYTER (Erfurt: 1000 m, menn)

07.: ALPINT (Crans Montana: Super-G, kvinner)

07.: ALPINT (Kvitfjell: Super-G, menn)

07.: HOPP (Lahtis: HS130, menn)

07.: LANGRENN (Lahtis: Stafett, kvinner)

07.: LANGRENN (Lahtis: Stafett, menn)

07.: SKØYTER (Erfurt: 500 m, kvinner)

07.: SKØYTER (Erfurt: 1000 m, kvinner)

07.: SKØYTER (Erfurt: 500 m, menn)

07.: SKØYTER (Erfurt: 1000 m, menn)

09.: HOPP (Kuopio: HS127, menn)

10.: ALPINT (Garmisch-Partenkirchen: Utfor, kvinner)

10.: ALPINT (Garmisch-Partenkirchen: Utfor, menn)

BØKKO VS. KRAMER: Allroundmesterskapene og langdistansene på skøyter handler først og fremst om suverene Sven Kramer (t.h.) med Håvard Bøkko som en like klar nummer to.  Blir det slik også denne sesongen?Foto: Bjørn Sigurdsøn / SCANPIX
BØKKO VS. KRAMER: Allroundmesterskapene og langdistansene på skøyter handler først og fremst om suverene Sven Kramer (t.h.) med Håvard Bøkko som en like klar nummer to. Blir det slik også denne sesongen?Foto: Bjørn Sigurdsøn / SCANPIX Vis mer

11.: ALPINT (Garmisch-Partenkirchen: Storslalåm, kvinner)

11.: ALPINT (Garmisch-Partenkirchen: Super-G, menn)

11.: LANGRENN (Drammen: 1 km K sprint, kvinner)

11.: LANGRENN (Drammen: 1 km K sprint, menn)

12.: ALPINT (Garmisch-Partenkirchen: Super-G, kvinner)

12.: ALPINT (Garmisch-Partenkirchen: Storslalåm, menn)

12.: HOPP (Lillehammer: HS138, menn)

12.: SKISKYTING (Kontiolahti: Mixedstafett, kvinner/menn)

13.: ALPINT (Garmisch-Partenkirchen: Slalåm, kvinner)

13.: ALPINT (Garmisch-Partenkirchen: Slalåm, menn)

13.: KOMBINERT (Oslo: Lagkonkurranse, menn)

13.: LANGRENN (Oslo: 30 km F fellesstart, kvinner)

13.: LANGRENN (Oslo: 50 km F fellesstart, menn)

13.: SKISKYTING (Kontiolahti: 7,5 km, kvinner)

13.: SKISKYTING (Kontiolahti: 10 km, menn)

13.: SKØYTER (Heerenveen: 500 m, kvinner)

13.: SKØYTER (Heerenveen: 1500 m, kvinner)

13.: SKØYTER (Heerenveen: 500 m, menn)

13.: SKØYTER (Heerenveen: 1500 m, menn)

14.: HOPP (Oslo: HS134, menn)

14.: KOMBINERT: (Oslo: HS134/10 km, menn)

14.: LANGRENN (Oslo: 1 km F sprint, kvinner)

14.: LANGRENN (Oslo: 1 km F sprint, menn)

14.: SKISKYTING (Kontiolahti: 10 km, kvinner)

14.: SKISKYTING (Kontiolahti: 12,5 km, menn)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 500 m, kvinner)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 1000 m, kvinner)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 3000 m, kvinner)

14.: SKØYTER (Heerenveen: Lagtempo, kvinner)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 500 m, menn)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 1000 m, menn)

14.: SKØYTER (Heerenveen: 5000 m, menn)

14.: SKØYTER (Heerenveen: Lagtempo, menn)

17.: LANGRENN (Stockholm: 1,1 km K sprint, kvinner)

17.: LANGRENN (Stockholm: 1,1 km K sprint, menn)

18.: SKISKYTING (Oslo: 7,5 km, kvinner)

18.: SKISKYTING (Oslo: 10 km, menn)

19.: LANGRENN (Falun: 2,5 km K prolog, kvinner)

19.: LANGRENN (Falun: 3,3 km K prolog, menn)

19.: SKØYTER (VM i Heerenveen: 3000 m, kvinner)

19.: SKØYTER (VM i Heerenveen: 5000 m, menn)

20.: LANGRENN (Falun: 10 km skiathlom, kvinner)

20.: LANGRENN (Falun: 20 km skiathlom, menn)

20.: SKISKYTING (Oslo: 10 km, kvinner)

20.: SKISKYTING (Oslo: 12,5 km, menn)

20.: SKØYTER (VM i Heerenveen: 500 m, kvinner)

20.: SKØYTER (VM i Heerenveen: 1500 m, kvinner)

20.: SKØYTER (VM i Heerenveen: 500 m, menn)

20.: SKØYTER (VM i Heerenveen: 1500 m, menn)

21.: LANGRENN (Falun: 10 km F jaktstart, kvinner)

21.: LANGRENN (Falun: 15 km F jaktstart, menn)

21.: SKISKYTING (Oslo: 12,5 km, kvinner)

21.: SKISKYTING (Oslo: 15 km, menn)

21.: SKØYTER (VM i Heerenveen: 5000 m, kvinner)

21.: SKØYTER (VM i Heerenveen: 10.000 m, menn)

25.: SKISKYTING (Khanty-Mansijsk: 7,5 km, kvinner)

26.: SKISKYTING (Khanty-Mansijsk: 10 km, menn)

27.: SKISKYTING (Khanty-Mansijsk: 12,5 km, kvinner)

STERKT KOMBINERT-KORT: Magnus Moan er et av de sterkeste norske kombinert-kortene denne vinteren. Konkurranseprogrammet finner du her.Foto: Lise Åserud / SCANPIX
STERKT KOMBINERT-KORT: Magnus Moan er et av de sterkeste norske kombinert-kortene denne vinteren. Konkurranseprogrammet finner du her.Foto: Lise Åserud / SCANPIX Vis mer

27.: SKISKYTING (Khanty-Mansijsk: 15 km, menn)

28.: SKISKYTING (Khanty-Mansijsk: Mixedstafett, kvinner/menn).

(NTB)

Utforsk andre nettsteder fra Aller Media
Kode24 - nettavis om utvikling og koding Elbil24.no -  nyheter om elbil KK.no - Mote, interiør, og tips Sol.no - De viktigste nyheter fra nettsider i Norge Vi.no - Quiz, kryssord og nyttig informasjon Dinside.no - teknologi, økonomi og tester Se og Hør - Kjendis og underholdning Lommelegen.no - helse, symptomer og behandling