(Dagbladet.no) Det er ikke mange timer siden José Mourinho trakk seg som Chelsea-manager. Likevel har det allerede dukket opp mange navn på mulige erstattere i sjefstolen på Stamford Bridge.
Ikke så rart, for det er en svært attraktiv jobb.
Samtidig er den uhyre utsatt. For Chelsea-eier Roman Abramovitsj vil ha Champions League-trofeet i skapet allerede neste vår.
En ting er å hoppe etter Bjørn Wirkola. Men det er ikke noe lettere å sjefe etter Jose Mourinho.Sportsdirektør Avram Grant kommer trolig til å ta over laget midlertidig. Den tidligere landslagssjefen til Israel er en nær venn av Abramovitsj, men russeren kommer nok trolig til å jakte på et større navn på sikt.
Didier Deschamps
Et navn som ble nevnt ofte i britisk presse i morgentimene, var Didier Deschamps.
Franskmannen spilte bare ett år i Chelsea, sesongen 1999/2000 - og da ble han FA-cupmester. Deschamps var kaptein på det franske landslaget som ble verdensmester på hjemmebane i 1998 og europamester i 2000.
Han startet managerkarrieren i Monaco før han dro til Juventus. Etter forrige sesong, hvor han ledet Den gamle dame til opprykk til Serie A, trakk han seg fra jobben.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger