Disse er klare for vinter-OL:

SKØYTER, KVALIFISERT: Even Wetten, Eskil Ervik (bildet), Øystein Grødum, Lasse Sætre, Petter Andersen, Maren Haugli, Mikael Flygind Larsen, Håvard Bøkko samt herrelaget på lagtempo.

• Ikke kvalifisert: Rune Stordal og Odd Borgersen (har ingen blant de 12) samt damelaget på lagtempo (er ikke blant de åtte beste i verdenscupen).

HOPP, KVALIFISERT: Daniel Forfang, Lars Bystøl, Roar Ljøkelsøy, Sigurd Pettersen, samt laget i lagkonkurransen.

• Ikke kvalifisert: Tommy Ingebrigtsen (trenger én plass blant de 12 beste), Anders Bardal (har ingen plasseringer blant de 12), Bjørn Einar Romøren (har ingen plasseringer blant de 12).

KOMBINERT, KVALIFISERT: Petter Tande (bildet), Magnus Moan, Kristian Hammer, Ola Morten Græsli, Håvard Klemetsen pluss laget i lagkonkurransen.

• Ikke kvalifisert: Jan Rune Grave (har ingen plasseringer blant de 12).

CURLING, KVALIFISERT: Herrelaget og damelaget.

SKISKYTING, KVALIFISERT: Stian Eckhoff, Ole Einar Bjørndalen, Halvard Hanevold, Liv Grete Skjelbred Poiree, Frode Andresen, Lars Berger, Emil Svendsen, Linda Tjørhom pluss begge stafettlagene.

• Ikke kvalifisert: Gro Marit Istad Kristiansen, Egil Gjelland, Gunn Margit Andreassen, Tora Berger, Alexander Os (ingen av disse har vært innenfor topp 12 i år).

LANGRENN, KVALIFISERT: Marit Bjørgen (bildet), Tor Arne Hetland, Hilde Gjermundshaug Pedersen, Jens Arne Svartedal, Eldar Rønning, Tore Ruud Hofstad, Kristin Mürer Stemland, Ola Vigen Hattestad, Trond Iversen, Jan Egil Andresen, Kristin Størmer Steira, Frode Estil, Geir Ludvig Aasen, Jon Anders Gaustad pluss alle fire stafettlagene.

• Ikke kvalifisert: Guro Strøm Solli, Børre Næss, Ella Gjømle, Håvard Bjerkeli (mangler én plassering innenfor de 12 beste), Odd-Bjørn Hjelmeset, Anders Aukland, Vibeke Skofterud, Kristen Skjeldal, Espen Harald Bjerke, Kristian Horntvedt, Johan Kjølstad, Kine Beate Bjørnås m.fl. (står uten topp 12-noteringer).

SNOWBOARD, KVALIFISERT: Daniel Franck og Kjersti Buaas.

• Ikke kvalifisert: Halvor Lunn (mangler én plassering topp 12).

KULEKJØRING, KVALIFISERT: Kari Traa (bildet).

• Ikke kvalifisert: Ingrid Berntsen (har ingen plasseringer blant de 12 beste).

ALPINT KVALIFISERT: Kjetil André Aamodt, Aksel Lund Svindal, Lars Myhre, Kjetil Jansrud.

• Ikke kvalifisert: Lasse Kjus, Hans Petter Buraas, Truls Ove Karlsen, Bjarne Solbakken, Karina Birkelund, Lisa Bremseth, Line Viken, Andrine Flemmen, Trine Bakke Rognmo (står uten topp 12-plasseringer).

OL-KLAR: Eskil Ervik, skøyter.
OL-KLAR: Petter Tande, kombinert.
OL-KLAR: Marit Bjørgen, langrenn.
OL-KLAR: Kari Traa, kulekjøring.