||| (Dagbladet.no): Drillo-feberen herjer i Norge igjen etter den sensasjonelle seieren mot Tyskland 11. februar.
Men den fotballmessige oppstandelsen i Düsseldorf har ikke skapt hallelujah-tilstander hos alle.
En av dem er Erik Hagen - som allerede i januar erklærte at landslaget er uinteressant så lenge Egil Olsen er trener.
Men Vålerenga-stopperen har mer på hjertet. Og sparer ikke på kruttet når han beskriver sitt forhold til Drillo-fotballen overfor aftenposten.no.
- Det dreier seg kun om å ødelegge for motstanderen. Det er destruktivt, og ikke slik jeg mener fotball skal spilles, sier han.
Drillo har ført Norge til to VM-sluttspill, tok oss til 2. plass på Fifa-rankingen på 90-tallet og er tidenes mest suksessrike norske landslagssjef.
Bidraget hans til norsk fotball kan dermed sies å ha vært relativt betydelig.
Men ikke i øynene til Erik Hagen.
- Han har ødelagt norsk fotball i 20 år, og nå setter han i gang igjen.
Selv er ikke Drillo spesielt interessert i å innlede noen ordkrig med Hagen gjennom mediene. Når Dagbladet.no ringer og nevner Erik Hagen, skjønner han raskt hva det dreier seg om.
- Glem det. Jeg diskuterer ikke sånt gjennom media, sier han kontant.
- Han mener fotballstilen din bare dreier seg om å ødelegge for motstanderen?
- Du prøvde, og du lyktes ikke, flirer Drillo.
Før han legger på røret.
