Eliteserien håndball

Menn (5. og 7. runde):

Bodø - Runar 29-29 (13-17)

Nordlandshallen

711 tilskuere

Toppscorer Bodø: Geir Daniel Larsen 12.

Runar: Thomas Berntsson 10.

Utvisninger: Bodø 5 x 2 min., Runar 7 x 2 min.

- - -

Drammen - Skien 31-26 (15-13)

Drammenshallen

394 tilskuere

Toppscorer Drammen: Geir Jomaas 8.

Skien: Jan Tore Rosland 12.

Utvisninger: Drammen 3 x 2 min., Skien 7 x 2 min.

- - -

Sandefjord - Kragerø 22-19 (10-9)

Jotunhallen

410 tilskuere

Toppscorer Sandefjord: Eivind Ellingsen 7.

Kragerø: Paul Gundersen 8.

Utvisninger: Sandefjord 1 x 2 min., Kragerø 3 x 2 min. og et rødt kort.

- - -

Neste kamper: 28/10 Stavanger - Sandefjord 16.15, 29/10 Skien - Bodø 16.00, Fyllingen - Stord 18.00, Runar - Drammen 18.00, Vestli - Fet 18.00.

Kvinner (4. runde):

Bryne - Bækkelaget 23-34 (11-20)

Timehallen

623 tilskuere

Toppscorere Bryne: Marit Davik, Gro Beate Hamre og Ragnheidur Stephensen 5.

Bækkelaget: Ausra Fridrikas og Stine Steen 7.

Utvisninger: Bryne 3 x 2 min., Bækkelaget 1 x 2 min.

- - -

Gjøvik og Vardal - Lunner 24-20 (12-8)

Tranberghallen

650 tilskuere

Toppscorere Gjøvik og Vardal: Gro Hammerseng og Marina Kevo 6.

Lunner: Inger Sofie Heieraas 6.

Utvisninger: Gjøvik og Vardal 3 x 2 min., Lunner 1 x 2 min.

Artikkelen fortsetter under annonsen

- - -

Larvik - Stabæk 30-14 (14-6)

Bergslihallen

1138 tilskuere

Toppscorer Larvik: Katja Nyberg 8.

Stabæk: Karoline Dyhre Breivang 4.

Utvisninger: Larvik 1 x 2 min., Stabæk 2 x 2 min.

- - -

Nordstrand - Gjerpen 35-16 (17-6)

Nordstrandhallen

108 tilskuere

Toppscorere Nordstrand: Randi Gustad og Monica Sandve 6.

Gjerpen: Gro Knutsen 6.

Utvisninger: Nordstrand 1 x 2 min., Gjerpen 2 x 2 min.

- - -

Selbu - Byåsen 17-27 (12-15)

Selbuhallen

445 tilskuere

Toppscorere Selbu: Ragnhild Rolland og Monica Skåravik 4.

Byåsen: Trine Haltvik 7.

Utvisninger: Selbu 3 x 2 min., Byåsen 6 x 2 min.

- - -

Sola - Tertnes 18-18 (7-11)

Åsenhallen

372 tilskuere

Toppscorer Sola: Monica Nesvik 6.

Tertnes: Marianne Rokne 8.

Utvisninger: Sola 2 x 2 min., Tertnes 2 x 2 min.

- - -

Neste kamper: 29/10 Gjøvik og Vardal - Stabæk 18.00, Larvik - Bryne 18.00, Nordstrand - Lunner 18.00, Selbu - Bækkelaget 18.00, Sola - Byåsen 18.00, Tertnes - Gjerpen 18.00.

(NTB)