Den norske sluttspillmesteren fikk en håndballeksjon i 24-34-tapet mot Aalborg på hjemmebane i helgen. Onsdag ble ikke laget like avkledd, men det tyske storlaget ble like fullt en for sterk motstander.
Gøran Johannessen bidro med fire scoringer for Flensburg, som økte tempoet og stakk ifra etter at Elverum reduserte til 14-16 i annen omgang. På de neste fem minuttene scoret tyskerne seks ganger, og ledelsen var brått økt til 22-15.
Derfra og ut handlet mye om å begrense tapet for Elverums del. Sigvaldi Gudjónsson scoret seks ganger og bidro dermed godt offensivt gjennom hele kampen. Til pause var stillingen 12-9 i Flensburgs favør.
For Flensburg banket Magnus Abelvik Rød inn tre mål. Også Magnus Jøndal og keeper Torbjørn Bergerud spilte kampen for vertene. Jøndal misbrukte to straffekast, ifølge Østlendingens direkterapportering fra kampen.
Elverum ligger sist i mesterligaens gruppe A med to strake tap. Flensburg har vunnet sine to kamper og topper tabellen før resten av runden spilles i helgen.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger