EM-programmet

Friidretts-EM i München, 6. til 11. august.

Tirsdag 6/8:

  • Finaler (3): 20 km kappgang menn 17.35, kule menn 20.20, 10.000 m kvinner 21.00.

    Innledende øvelser: Diskos kvinner kvalifisering 09.10, 400 m menn 1. runde 09.30, kule menn kvalifisering (to grupper) 10.10, 100 m menn 1. runde 10.15, tresteg menn kvalifisering (to grupper) 10.40, 400 m hekk kvinner 1. runde 11.30, slegge menn kvalifisering 12.00 og 13.45. 1500 m menn 1. runde 17.55, spyd kvinner kvalifisering 18.05 og 19.45, høyde menn kvalifisering (to grupper) 18.10, 100 m kvinner 1. runde 18.25, 100 m menn 2. runde 19.20, lengde kvinner kvalifisering (to grupper) 19.30, 800 m kvinner 1. runde 20.05.

    Onsdag 7/8:

  • Finaler (7): 20 km kappgang kvinner 10.05, slegge menn 16.15, lengde kvinner 19.35, 100 m kvi nner 19.40, diskos kvinner 20.00, 100 m menn 20.30, 10.000 m menn 21.10.

    Innledende øvelser: Stav kvinner kvalifisering (to grupper) 09.00, spyd menn kvalifisering 09.00 og 10.20, tikamp menn 100 m 09.30, 400 m hekk menn 1. runde 10.30, tikamp menn lengde (to grupper) 10.45, slegge kvinner kvalifisering 11.50 og 13.40, tikamp menn kule 12.40. Tikamp menn høyde (to grupper) 17.00, 400 m hekk kvinner semifinaler 17.45, 400 m kvinner semifinaler 18.05, 100 m kvinner semifinaler 18.25, 100 m menn semifinaler 18.40, 3000 m hinder menn 1. runde 19.00, 400 m menn semifinaler 19.50, 800 m kvinner semifinaler 20.10, tikamp menn 400 m 20.45.

    Torsdag 8/8:

  • Finaler (10): 50 km kappgang menn 09.05, 1500 m menn 19.40, høyde menn 19.55, 400 m hekk kvinner 20.00, tresteg menn 20.20, 400 m menn 20.25, 800 m kvinner 20.50, spyd kvinner 20.50, 400 m kvinner 21.10, tikamp menn (1500 m) 21.30.

    Innledende øvelser: Tikamp menn 110 m hekk 09.20, tresteg kvinner kvalifisering (to grupper) 09.40, 100 m hekk kvinner 1. runde 10.00, stav menn kvalifisering (to grupper) 10.30, tikamp menn diskos 10.45 og 12.15, 200 m kvinner 1. runde 11.00, 200 m menn 1. runde 11.40. Tikamp menn stav (to grupper) 15.30, tikamp menn spyd 18.00 og 19.20, 400 m hekk menn semifinaler 18.20, 200 m kvinner 2. runde 18.45, 200 m menn 2. runde 19.10, 5000 m kvinner 1. runde 22.10.

    Fredag 9/8:

  • Finaler (7): Slegge kvinner 15.20, stav kvinner 18.00, 400 m hekk menn 19.30, spyd menn 19.45, 200 m kvinner 20.10, 200 m menn 20.25, 100 m hekk kvinner 20.45.

    Innledende øvelser: Kule kvinner kvalifisering (to grupper) 09.15, sjukamp kvinner 100 m hekk 09.45, diskos menn kvalifisering 10.00 og 11.45, 1500 m kvinner 1. runde 10.20, lengde menn kvalifisering (to grupper) 10.30, sjukamp kvinner høyde (to grupper) 11.00, 110 m hekk menn 1. runde 11.30. Sjukamp kvinner kule (to grupper) 16.30, høyde kvinner kvalifisering (to grupper) 17.30, 200 m kvinner semifinaler 18.00, 200 m menn semifinaler 18.20, 100 m hekk kvinner semifinaler 18.40, sjukamp kvinner 200 m 19.40, 5000 m menn 1. runde 21.00.

    Lørdag 10/8:

    Finaler (8): Maraton kvinner 11.45, tresteg kvinner 15.00, stav menn 15.20, 3000 m hinder menn 16.30, kule kvinner 16.50, 110 m hekk menn 17.00, 5000 m kvinner 17.15, sjukamp kvinner (800 m) 18.05.

    Innledende øvelser: Sjukamp kvinner lengde (to grupper) 13.30, sjukamp kvinner spyd 15.05 og 16.25, 4 x 100 m kvinner 1. runde 15.30, 4 x 100 m menn 1. runde 15.50, 800 m menn semifinaler 16.10, 4 x 400 m menn 1. runde 17.40, 4 x 400 m kvinner 18.25.

    Søndag 11/8:

    Finaler (11): Maraton menn 13.00, høyde kvinner 15.20, diskos menn 16.00, 4 x 100 m kvinner 16.00, 800 m menn 16.20, lengde menn 16.25, 4 x 100 m menn 16.30, 1500 m kvinner 17.00, 4 x 400 kvinner 17.20, 5000 m menn 17.40, 4 x 400 m menn 18.08.