Fakta fra Uefa-cupen

1. runde 1. kamp:

  • Odd Grenland-Feyenoord (Nederland) 0-1 (0-0).

    Mål: 0-1 Shinji Ono (74). T: 4125

    Gult kort: Morten Fevang, Olivier Occean, Odd, Bruno Basto, Glenn Loovens, Hossam Ghaly, Song Chong-gug, Feyenoord.

    Odd (4-3-3): Heinz Müller - Alexander Aas, Ronny Deila, Jan Frode Nornes, Anders Rambekk - Morten Fevang, Bent Inge Johnsen (Trond Viggo Toresen fra 77.), Christian Flindt Bjerg (Tarjei Dale fra 77.) - Espen Hoff (Armin Sistek fra 88), Olivier Occean, Morten Knutsen.

  • Sochaux (Frankrike) - Stabæk 4-0 (1-0)

    Mål: 1-0 Wilson Oruma (25), 2-0 Jaouad Zairi (60). 3-0 Ilan (69), 4-0 Mickael Isabey (84). T: 10 671.

    Gule kort: Basile de Carvalho, Sochaux, Stian Ohr, Stabæk.

    Stabæk (4-4-2): Jon Knudsen - Morten M. Skjønsberg, André Muri, Mike Kjølø, Christian Holter - Stian Ohr (Eirik Markegård fra 64.), Martin Andresen, Tommy Stenersen (Henning Hauger fra 64.), Tom Stenvoll - Mads Jørgensen (Thomas Finstad fra 72.), Samuel Wowoah.

  • Bodø/Glimt - Besiktas (Tyrkia) 1-1 (1-0)

    Mål: 1-0 Runar Berg (19), 1-1 Ahmed Hassan (86). T: 4196.

    Gule kort: Juanfran, Daniel Pancu, Besiktas.

    Dommer: Nicolaj Ivanov, Russland.

    Bodø/Glimt (4-3-3): Tor Egil Horn - Kristoffer Paulsen, Cato A. Hansen, Fredrik Kjølner, Håvard Halvorsen - Runar Berg (Trond Olsen fra 77.), Stian Theting, André Hanssen - Trond Fredrik Ludvigsen (Aasmund Bjørkan fra 86.), Stig Johansen, Christian Berg (Vegard Sannes fra 86.).

  • Ventspils (Latvia) - Amica Wronki (Polen) 1-1. V: Rimkus (72). A: Gregorek (26). T: 800.
  • Terek Groznij (Russland) - Basel (Sveits) 1-1 (1-0). T: Fedkov (38). B: Gimenez (58). T: 3500.

    Tommy Skjerven fra Norge dømte oppgjøret som ble spilt i Moskva.

  • Maccabi Haifa (Israel) - Dnjepr Dnjepropetrovsk (Ukraina) 1-0 (1-0). M: Colautti (31). T: 4500.
  • Wisla Krakow (Polen) - Dinamo Tbilisi (Georgia) 4-3 (0-2). W: Gorawski (60), Zurawski (62), Frankowski (64,76). D: Kankava (18), Aladaszwili (26), Klos (selvmål, 84). T: 6000.
  • Zenit St. Petersburg (Russland) - Røde Stjerne Beograd (Serbia og Montenegro) 4-0 (3-0). Z: Artsjavin (26, 45), A. Gorsjkov (32), Kerzjakov (53). T: 22.000.
  • Schalke (Tyskland) - Liepajas Metalurg (Latvia) 5-1 (1-1). S: Sand (20, 52, 60), Kobiashvili (67), Asamoah (90). L: Katasonow (34). T: 50.304.
  • Levski Sofia (Bulgaria) - Beveren (Belgia) 1-1 (0-0). L: Telkiyski (62). B: M. Sanogo (64). T: 20.000.
  • Nova Gorica (Slovenia) - AEK (Hellas) 1-1 (1-1). N: Rodic (1). A: Katsouranis (str. 41). T: 1500.
  • AaB (Danmark) - Auxerre (Frankrike) 1-1 (1-1). Aa: Borgersen (44). A: Benjani (39). T: 6084.

    Bård Borgersen og Trond Andersen spilte hele kampen for Aalborg.

  • Graz AK (Østerrike) - Litex Lovetsj (Bulgaria) 5-0 (3-0). G: Bazina (14, 50), Kollmann (39, 43), Pogatetz (85). T: 6000. Rødt kort: Zlatomir Zagorcic (12), Litex Lovetsj.
  • Metalurg Donetsk (Ukraina) - Lazio (Italia) 0-3 (0-0). L: Rocchi (73), Cesar (75), Pandev (85). T: 12.000.
  • Steaua Bucuresti (Romania) - CSKA Sofia (Bulgaria) 2-1 (1-1). S: Neaga (9), Dica (79). C: Janev (27). T: 17.000.
  • Trabzonspor (Tyrkia) - Athletic Bilbao (Spania) 3-2 (2-0). T: Gonzalez (selvmål, 25), Yilmaz (28), Karadeniz (69). A: Gurpegi (73), Horno (80). T: 18.000.
  • Aigaleo (Hellas) - Genclerbirligi (Tyrkia) 1-0 (1-0). A: Barkoglou (str. 17). 4500.
  • Utrecht (Nederland) - Djurgården (Sverige) 4-0 (2-0). U: van de Haar (2), Tanghe (27, 88), van den Bergh (75). T: 20.000.
  • Shelbourne (Irland) - Lille (Frankrike) 2-2 (0-2). S: Fitzpatrick (80, 83). L: Bodmer (20), Landrin (45). T: 7463.
  • Panionios (Hellas) - Udinese (Italia) 3-1 (2-1). S: Dodd (27), Giannpoulos (45, 59). L: Pinzi (28). T: 7500. Rødt kort: Tziolis (90), Panionios.
  • Partizan Beograd (Serbia og Montenegro) - Dinamo Bucuresti (Romania) 3-1 (0-1). P: Tomic (53), Boya (54), Brnovic (87). D: Danciulescu (24). T: 10.500.
  • Dinamo Zagreb (Kroatia) - Elfsborg (Sverige) 2-0 (1-0). D: Karic (6), Bosnjak (78). T: 10.000. Rødt kort: Andre Mijatovic (52), Dinamo Zagreb.
  • Hammarby (Sverige) - Villarreal (Spania) 1-2 (1-2). H: Runström (24). V: Guayre (12), Gonzalo (22). T: 11.122.

    Karl Oskar Fjørtoft spilte hele kampen for Hammarby.

  • Banska Bystrica (Slovakia) - Benfica (Portugal) 0-3 (0-1). Be: Simao (38, 64), Pereira (69). T: 6500.

    Azar Karadas var ubenyttet reserve for Benfica.

  • Brugge (Belgia) - Chateauroux (Frankrike) 4-0 (2-0). B: Clement (18), Simons (str. 43), Verheyen (80), Stoica (88). T: 10.481. Rødt kort: Armindo Ferreira (42), Chateauroux.

    Rune Lange spilte hele kampen for Brugge.

  • Standard Liege (Belgia) - Bochum (Tyskland) 0-0. T: 9800.
  • Ujpest (Ungarn) - Stuttgart (Tyskland) 1-3 (0-2). U: Nagy (64). S: Cacau (25, 90), Kuranyi (30). T: 11.000.
  • Austria Wien (Østerrike) - Legia Warsawa (Polen) 1-0 (0-0). A: Kiesenebner (83). T: 18.756.

    Sigurd Rushfeldt spilte hele kampen for Austria Wien.

  • Hearts (Skottland) - Braga (Portugal) 3-1 (0-0). H: Webster (52), Hartley (62), Kisnorbo (90). B: Sergio (65). T: 18.203.
  • Millwall (England) - Ferencvaros (Ungarn) 1-1 (0-0). M: Wise (66). F: Lipcesi (79).
  • Newcastle (England) - Hapoel Bnei Sakhnin (Israel) 2-0 (2-0). N: Kluivert (4, 42). T: 30.221. Rødt kort: Nicky Butt (60), Newcastle, Abbass Swan (60), Hapoel Bnei Sakhnin.
  • Parma (Italia) - Maribor (Slovenia) 3-2 (2-1). P: Maccarone (6, 24), Marchionni (67). M: Kvas (14), Golob (90). T: 9000.
  • Maritimo (Portugal) - Rangers (Skottland) 1-0 (1-0). M: Manduca (26).
  • Middlesbrough (England) - Banik Ostrava (Tsjekkia) 3-0 (0-0). M: Hasselbaink (57), Viduka (63, 80). T: 29.746.
  • PAOK Salonika (Hellas) - Alkmaar (Nederland) 2-3 (2-2). P: Salpingidis (25), Vokolos (31). A: van Galen (18), Landzaat (35), Meerdink (49). T: 9000.
  • Real Zaragoza (Spania) - Sigma Olomouc (Tsjekkia) 1-0 (0-0). R: Generelo (83).
  • Sevilla (Spania) - Nacional (Portugal) 2-0 (1-0): S: Baptista 32), Ramos (80). T: 35.000.

    Sen kampstart: Hafnarfjordur (Island) - Alemannia Aachen (Tyskland) 22.30, Sporting Lisboa (Portugal) - Rapid Wien (Østerrike) 22.30. (

    (NTB)