Flaut VM-farvel for Norge

Heldig uavgjort i kampen Norge måtte vinne.

FLAUT: John Arne Riise forlater slukøret Laugardalsvöllur etter en flau forestilling som tok livet av det lille som var igjen av et norsk VM-håp.Foto: Kyrre Lien / SCANPIX
FLAUT: John Arne Riise forlater slukøret Laugardalsvöllur etter en flau forestilling som tok livet av det lille som var igjen av et norsk VM-håp.Foto: Kyrre Lien / SCANPIX Vis mer
Hei, denne artikkelen er over ett år gammel og kan inneholde utdatert informasjon
Publisert
Sist oppdatert

REYKJAVIK (Dagbladet.no): Island - Norge 1-1.

«There?s hope in a hanging snore», sto det på et av bannerne til de norske supporterne på Laugardalsvollur Stadion i Reykjavik i kveld.

Men nå er også siste rest av VM-håp pulverisert — og det er kanskje like greit.

For slik Norge framsto i kveld er det vanskelig å finne argumenter for at våre menn har noe i Sør-Afrika å gjøre neste sommer.Norge ble tidvis rundspilt av de islandske vertene, og aller mest herjet mannen Drillo utbasunerte han håpet skulle spille — Eidur Gudjohnsen.

- Trist, konkluderer Drillo overfor Viasat.

- Vi blir kjempet ut av stilen. Det blir en duellkamp, og den tapte vi, fortsetter landslagssjefen.Island best i altI en kamp der bare tre poeng var godt nok for Norge var de heldige som fikk med seg 1-1 og poeng i det hele tatt. For Island hadde flest sjanser, Island hadde ballen mest og Island spilte den beste fotballen.

Og selv da Norge måtte ha en scoring på slutten kom de aldri nærmere enn den ene sjansen til Simen Brenne.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dagbladet er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer