Følg Karl Johan-sprinten

Bente Martinsen og Odd-Bjørn Hjelmeseth vant sprint-verdenscuprennene på Karl Johan. Dagbladet :på nettet fulgte sprinten direkte.

Det snør tett i Oslo, og det er fullt av folk langs hele løypa som strekker seg fra slottsplassen til Stortinget.

NRK melder at det er ca 25.000 mennesker som følger det klassiske sprintløpet langs Karl Johan!

FINALER:

KVINNER:

1. Bente Martinsen, Norge, 0.0

2. Pirjo Manninen, Finland, 2.0 bak

3. Anita Moen, Norge, 2.3 bak

4. Kristina Smigun, Estland, 10.0 bak

Finalen er igang.

Bente Martinsen leder foran Anita Moen ned Karl Johan. Manninen nr tre og Smigun sist.

Martinsen leder fortsatt foran Moen ved «runding» foran Stortinget.

Martinsen fortsatt i tet ved Universitetet på vei opp Karl Johan.

Manninen forbi Moen.

Bente Martinsen vinner foran Manninen. Moen nr tre.

MENN:

1. Odd-Bjørn Hjelmeseth, Norge, 0.0

2. Jens Arne Svartedal, Norge

3. Trond Iversen, Norge

4. Morten Brørs, Norge

Finalen er i gang.

Odd-Bjørn Hjelmeseth har tatt teten foran Morten Brørs når løperne er på vei ned Karl Johan.

Løperne passerer Grand Hotell og Hjelmeseth er fortsatt i tet, foran Brørs, Iversen og Svartedal som ligger sist.

Hjelmeseth leder ved «runding» foran Stortinget.

Hjelmeseth leder fortsatt ved passering foran Universitetet.

Alle fire helt likt rett foran mål.

Hjelmeseth vinner.

B-FINALER:

KVINNER:

5. Nina Gavriljuk, Russland, 0.0

6. Maj Helen Sorkmo, Norge, 1.3 bak

7. Beckie Scott, Canada, 4.2 bak

8. Olga Savialova, Russland, 14.1 bak

MENN:

5. Urban Lindgren, Sverige, 0.0

6. Rune Torseth, Norge, 1.2 bak

7. Håvard Bjerkeli, Norge, 1.5 bak

8. Ivan Batory, Slovakia, 1.6 bak

SEMIFINALER:

KVINNER:

Første semifinale:

Bente Martinsen, Norge, 0.0, til finale

Kristina Smigun, Estland, 1.0 bak, til finale

Savialova, Russland, 2.0 bak, slått ut (B-finale)

Beckie Scott, Canada, 7.1 bak, slått ut (B-finale)

Andre semifinale:

Anita Moen, Norge, 0.0, til finale

Pirjo Manninen, Finland, til finale

Maj Helen Sorkmo, Norge, slått ut

Nina Gavriljuk, Russland, slått ut

To norske jenter - Bente Martinsen og Anita Moen - kvalifiserte seg til finalen.

MENN:

Første semifinale:

Odd-Bjørn Hjelmeseth, Norge, 0.0, til finale

Trond Iversen, Norge, til finale

Urban Lindgren, Sverige, slått ut

Ivan Batori, Slovakia, slått ut

Andre semifinale:

Morten Brørs, Norge, 0.0, til finale

Jens Arne Svartedal, Norge, 0.5 bak, til finale

Håvard Bjerkeli, Norge, slått ut

Rune Torseth, Norge, slått ut

Finalen på herresiden blir helnorsk!

KVARTFINALER:

KVINNER:

Første kvartfinale:

Bente Martinsen, Norge, 0.0, til semifinale

Beckie Scott, Canada, 0.3 bak, til semifinale

Lina Andersson, Sverige, 0.5 bak, slått ut

Virpi Kuitonen, Finland, 5.7 bak, slått ut

Andre kvartfinale:

Savialova, Russland, 0.0, til semifinale

Kristina Smigun, Estland, 0.6 bak, til semifinale

Kati Sundkvist, Finland, 3.7 bak, slått ut

Hilde G. Pedersen, Norge, 4.4 bak, slått ut

Tredje kvartfinale:

Maj Helen Sorkmo, Norge, 0.0, til semifinale

Anita Moen, Norge, 2.4 bak, til semifinale

Andrea Huber, Sveits, 4.8 bak, slått ut

Manuela Henkel, Tyskland, 7.0 bak, slått ut

Fjerde kvartfinale:

Nina Gavriljuk, Russland, 0.0, til semifinale

Pirjo Manninen, Finland, 0.2 bak, til semifinale

Ljubov Egorova, Russland, 0.2 bak, slått ut

Riikka Sirvio, Finland, 0.6 bak, slått ut

Tre norske jenter kvalifiserte seg til semifinalene.

MENN:

Første kvartfinale:

Odd-Bjørn Hjelmeset, Norge, 0.0, til semifinale

Urban Lindgren, Sverige, til semifnale

Øystein Andersen, Norge, slått ut

Finland, slått ut

Andre kvartfinale:

Ivan Batori, Slovakia, 0.0, til semifinale

Trond Iversen, Norge, til semifinale

Karl Gunnar Shjønfeldt, Norge, slått ut

Tobias Fredriksson, Sverige, slått ut

Tredje kvartfinale:

Håvard Bjerkeli, Norge, 0.0, til semifinale

Morten Brørs, Norge, 0.5 bak, til semifinale

Morgan Gøransson, Sverige, slått ut

Bruno Carrara, Italia, slått ut

Fjerde kvartfinale:

Jens Arne Svartedal, Norge, 0.0, til semifinale

Rune Torseth, Norge, til semifinale

Toralf Heimdal, Norge, slått ut

Krister Trondsen, Norge, slått ut

Seks av de norske gutta kvalifiserte seg til semifinalene.